Majstrovstvá Ameriky: Futbalový trpaslík už neprekvapil, obhajcovia postupujú

Futbalisti Martiniku v súboji s Mexikom na Gold CupeFutbalisti Martiniku v súboji s Mexikom na Gold Cupe Zdroj: SITA

SEATTLE - Futbalisti Mexika vybojovali v záverečnom zápase základnej skupiny A Zlatého pohára postup do štvrťfinále play off. V priamom súboji zdolali Martinik 3:1 a postupujú z druhého miesta za Panamou, ktorá remizovala bez gólov s poslednou Kanadou.

Mexickí obhajcovia titulu prehrali na šampionáte úvodný zápasu s Panamou, svoje zaváhanie ale postupne napravili ziskom šiestich bodov. Proti Martiniku ich dostal do vedenia v 21. minúte stredopoliar Marco Fabián, ktorý sa tak trafil aj v treťom zápase na turnaji.

Druhý gól Mexika obstaral za ďalších trinásť minút Luis Montes, avšak súperovi vrátil šancu z penalty tesne pred pauzou Kévin Parsemain. Víťazi posledných dvoch Zlatých pohárov si však náskok ustrážili a ešte ho v poslednej minúte zvýšili vďaka Miguelovi Poncemu.

Martinik má stále nádej na postup, pretože je na tom zatiaľ najlepšie z tímov na tretích miestach skupín, z ktorých postupujú dvaja. Tímy v skupine B a C však záverečná zápasu základných skupín ešte len čakajú.

Viac o téme: Mexiko Cup Gold CONCACAF Martinik