Zuzulová v Soči zabojuje o unikátnu medailu: Neuveríte, z čoho ju vyrobia!

Zlaté olympijské medaily, o ktoré budú bojovať športovci v SočiZlaté olympijské medaily, o ktoré budú bojovať športovci v Soči Zdroj: sochi2014.com

SOČI – Športovci na olympijských hrách sa môžu tešiť na niečo výnimočné. Zlaté medaily, ktoré vybojujú športovci presne 15. februára 2014, budú obsahovať úlomky meteoritu, ktorý tento rok spadol na Sibíri.

Po tlakovej vlne vtedy zostalo 1500 zranených.  Rusi si chcú pripomenúť túto tragédiu, a preto v deň jej výročia pridajú do medailí materiál z vesmíru.
 
Na tento deň je naplánovaných sedem finálových disciplín, vyrobiť preto bolo treba rovnaký počet takýchto medailí, plus ďalšiu náhradnú, ak by sa náhodou udeľovali v niektorej disciplíne dve prvé miesta.
 
O medaily s kúskami meteoritu zabojujú pretekári v týchto disciplínach: super G žien, skeleton, rýchlokorčuľovanie mužov na 1500 m, short track mužov aj žien, štafeta žien v behu na lyžiach a skokani z mostíka K-125. Spomedzi Slovákov má šance na zisk medaily s kúskami meteoritu jedine zjazdárka Veronika Velez-Zuzulová.
 
„Obe udalosti, olympijské hry aj pád meteoritu, majú celosvetový význam. Preto sme prijali toto rozhodnutie,“ povedal Alexej Betektin, minister kultúry oblasti Čeľjabinsk.
 
Video so zábermi padajúceho meteoritu z februára 2013:
Viac o téme: Soči Medaily Olympisjké Meteorit
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: sochi2014.com
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy