V Trnave si berú príklad z Bayernu: Prezrite si 28 miliónový štadión, na ktorý prispel štát

Vizualizácie nového štadiónu v TrnaveVizualizácie nového štadiónu v Trnave Zdroj: cityarenatrnava.sk

TRNAVA – Dostane Spartak Trnava štadión svetovej úrovne? Búracie práce na súčasnom Štadióne Antona Mlatinského už začali, corgoňligista tak predstavil vizualizácie i plány, ako bude nová City Arena vyzerať. Základný kameň nového stánku by mali položiť v septembri, ukončenie výstavby je naplánované na december 2014. Slávnostné otvorenie novej arény by malo byť v prvom polroku 2015.

Nový štadión bude podľa odhadov stáť 28 miliónov eur, až 13 miliónmi prispeje štát prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu. Ten sa tým pádom stane 40-percentným akcionárom spoločnosti City Arena. Okrem štátu do štadióna investuje i mesto Trnava, samotný futbalový klub a firmy jeho šéfa Vladimíra Poóra – Euro MAX.

Trnava sa podľa predložených plánov dočká modernej budovy s prepracovanou infraštruktúrou i niekoľkými zaujímavosťami. Obvodový plášť pripravovanej City Areny bude počas zápasov domáceho futbalového klubu svietiť na červeno. Návštevníci mesta i fanúšikovia budú vďaka tomu aj vizuálne vidieť, že sa na štadióne hrá zápas. Obvodový plášť štadióna, ktorý je momentálne v rekonštrukcii, bude vybavený LED osvetlením schopným meniť farebnú kompozíciu.

„Počas duelov Spartaka bude svietiť na červeno. Samozrejme, je tu viacero ďalších možností, ako osvetliť komplex,“ uviedol podľa klubového webu Spartaka predseda predstavenstva spoločnosti City-Arena Pavol Adamec. Niečo podobné je aj v Mníchove v Allianz Arene, ktorá počas zápasov Bayernu svieti vo večerných hodinách na červeno, počas súbojov Mníchova 1860 zasa na modro.

City Arena prinesie do Trnavy aj ďalšie mestotvorné funkcie. Pri hradbách vznikne prestrešená pešia zóna, kde budú kaviarne a reštaurácie. Súčasťou štadióna budú dve veľkoplošné obrazovky, nebude chýbať ani rodinný sektor. „Štadión leží vo vzdialenosti do 50 kilometrov od medzinárodného letiska. Zahraničná výprava vojde autobusom až do podzemného parkoviska v areáli štadióna a odtiaľ sa priamo presunie do kabín. Nepríde teda k žiadnemu kontaktu s okolím, tak ako to žiadajú medzinárodné predpisy,“ uviedol podľa spartak.sk Pavol Adamec. Kapacita hľadiska bude 19-tisíc divákov, v budúcnosti sa v prípade potreby dá navýšiť na 30-tisíc. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cityarenatrnava.sk; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy