Od Kozáka sa v premiére čaká zázrak: Vieme, ako sa nový tréner cíti pred zápasom

Tréner futbalovej repetezentácie Ján Kozák má v Rumunsku dobrú náladuTréner futbalovej repetezentácie Ján Kozák má v Rumunsku dobrú náladu Zdroj: SITA

BUKUREŠŤ – Veľké futbalové očakávania sa už dnes večer dočkajú odpovedí. Jána Kozáka ako trénera futbalovej reprezentácie čaká v Bukurešti prvý zápas a jeho zverenci sa pokúsia v roku 2013 prvý raz vyhrať.

Ak sa im to podarí, bývalý dlhoročný kouč Košíc bude ospevovaný. Ak opäť prehrajú, fanúšikovia s hráčmi, ktorí ich výsledkami a prístupom poriadne rozhnevali, stratia aj poslednú trpezlivosť.
 
Ján Kozák cíti silnú podporu fanúšikov na Slovensku a nechce ju sklamať. A práve táto situácia spôsobuje v podobných situáciách stresy. Ako sa cíti tréner Kozák v dejisku dnešného zápasu proti Rumunsku? Po prílete vyzeral byť pokojný a na zápas sa tešil. Bolo to tak aj naozaj?
 
„Ja sa cítim dobre. Nie je to nervozita, ale taký zvláštny pocit, čo je dobre. Máme tu kapitána a skúseného hráča Mareka Hamšíka, ktorý povedia mužstvo tak, aby sme boli úspešní,“ povedal v predvečer zápasu.
 
Už dnes v Bukurešti sa ukáže, či z hráčov vydoluje v reprezentačnom tíme všetko a dosiahne úspechy ako Vladimír Weiss. „Všetko vychádza z hlavy. Ja osobne očakávam, že hráči si po poslednom vystúpení vstúpia do seba, že sa oveľa viac skoncentrujú na futbal, že podajú oveľa oduševnenejší výkon plný nasadenia a hravosti, aby ľudí presvedčili, že vedia hrať futbal,“ povedal nový kouč reprezentačného výberu.
 
Na jeho prvý zápas sa sústreďuje veľká pozornosť, ale on vníma stretnutie aj ako možnosť lepšie sa spoznať s hráčmi. „Teším sa na stretnutie a rozhovory s nimi. Po futbalovej stránke ich poznám, ale po ľudskej sa s nimi chcem zoznámiť,“ prezradil.
 
S hráčmi sa rozprával predovšetkým o prístupe k zápasom, keďže mnohí dokazujú vo svojich kluboch, že u skvelí futbalisti, ale v reprezentácii sa im tak nedarí. „Keď bude možné, dám príležitosť všetkým hráčom, aby som ich videl všetkých v akcii,“ povedal.
 
Viac o téme: Futbal Rumunsko Kozák Asko Sa Cíti Premiéra Pocity Nálada
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky

Súvisiace články