Trnava sa raduje z dôležitého víťazstva, Hodek zariadil výhru nad Žilinou

Sprava: Srďan Grabež hráč Trnavy a Jaroslav Mihalík hráč ŽilinySprava: Srďan Grabež hráč Trnavy a Jaroslav Mihalík hráč Žiliny Zdroj: SITA

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 6. kole Corgoň ligy 2013/2014 nad MŠK Žilina gólom Hodeka zo 49. minúty tesne 1:0 a do tabuľky si pripísali dôležité tri body. Trnavčania bodovali naplno po troch kolách, "šošoni" zasa neokúsili chuť víťazstva v rovnako dlhom čase.

V úvodných desiatich minútach zaujali divákov strieľané centre Chovanca či Štepanovského na domácej strane a rovnako tak aj vysoká lopta Žilinčana Picha, ani jeden pokus však nenašiel správneho adresáta. V 13. minúte po chybe Tótha vnikol Mihálik do šestnástky, ale sklz ďalšieho trnavského obrancu odvrátil nebezpečenstvo. V 19. minúte nezakončil pre zmenu na druhej strane po úniku Štepanovského nabiehajúci Chovanec. Presne po polhodine hry prešla lopta po zaváhaní Adámika s Filipkom popred bránkovou čiarou, no našťastie pre Trnavu sa nenašiel nikto zo Žilinčanov, kto by loptu dorazil do brány. V 35. minúte videli diváci najkrajšiu akciu prvého polčasu. Štepanovský prešiel od polovice ihriska cez piatich hráčov, z hranice šestnástky prekonal Dúbravku, ale loptu zastavilo brvno. O tri minúty neskôr mohla viesť aj Žilina, ale Pich hlavou neprekonal Filipka a ani následná dorážka Škvarku si nenašla cestu do trnavskej brány.

Druhý polčas začali domáci útočne v snahe streliť potrebné góly na víťazstvo. Najskôr preletela strela Procházku v 48. po prihrávke od Grabeža okolo ľavého horného rohu žilinskej brány, no o minútu neskôr už trnavskí diváci jasali. Mikovič obral o loptu Mabouku a po jeho nezištnej prihrávke otvoril skóre zápasu Hodek. Presne po hodine hry podnikli Žilinčania rýchly protiútok, keď po ľavej strane unikol Pich, no jeho strelu z uhla Filipko vyrazil na roh. O tri minúty po úniku Mikoviča zle vystrelil Štepanovský, v 69. minúte zasa Filipko kryl strelu Mihálika. V závere zápasu mohli padnúť góly na oboch stranách. Najskôr sa presadil domáci Mikovič popri Vavrovi, ale vybiehajúci Dúbravka akciu zmaril a loptu prikryl aj pred Vlaskom, neskôr nastrelil za hostí Škvarka pravú žrď Filipkovej brány. V poslednej minúte sa pri žilinskom vabanku dostal do rýchlej kontry Vlasko, no z jeho prihrávky Sabo prestrelil bránu hostí. Trnava udržala tesné víťazstvo a získala potrebné tri body.

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0 (0:0)
Gól: 49. Hodek, ŽK: 45.+ Janečka, 67. Grabež - 85. Jelič, 90.+ Guba, rozhodovali: Samotný - Balko, Bobko, 3055 divákov

Trnava: Filipko - Janečka, Martin Tóth, Adámik, Grabež - Štepanovský, R. Procházka, K. Kuzma, J. Chovanec (72. Vlasko) - Hodek (71. E. Sabo), Mikovič (87. M. Vyskočil)

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Vavro, Akakpo, T. Hučko (82. Guba) - Pečovský - J. Mihalík, Škvarka, Paur (46. Jelič), Pich (71. Žilák) - T. Majtán

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Budujeme mužstvo za pochodu. V tomto zápase sme cieľ splnili do bodky, hoci Žilina bola zohratejšia. Chceme pre divákov hrať trvalo atraktívny futbal. Chlapci dnes nechali na trávniku srdiečko. Žilinčania neustále hrozili nebezpečnými brejkmi, napriek tomu si chlapci zaslúžili za bojovnosť tri body. Vďaka patrí aj divákom, ktorí nás hnali za túžobným víťazstvom."

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Od úvodu stretnutia to bol bojovný zápas. Vypracovali sme si v prvom polčase dve gólové príležitosti, ale domáca obrana bola pozorná. Chýbala nám väčšia herná kvalita. Trnavu dostala na koňa gólová situácia. V závere sme pod tlakom odolali ďalším gólom. Gratulujem súperovi k víťazstvu."