Myjava nemala problémy s posledným DAC-om, ten ešte nevyhral

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MYJAVA - Kopaničiari boli od úvodu aktívnejším tímom, do šancí sa dostali Kukoľ a Pekár, no nemierili presne. Jediná úspešná akcia hostí v 1. polčase prišla v 17. minúte, Kosík v súboji v 16-tke s Mesanovičom potiahol súpera a inkasoval od hlavného rozhodcu červenú kartu.

Pri následnej penalte však Velický prekopol bránu. Aj s desiatimi mužmi boli domáci lepším tímom, v 20. min poslal Daniel center na Sládeka, ten poslal loptu len tesne nad súperovu bránu. Aktivita Myjavčanom priniesla ovocie v 28. minúte, keď Pekár našiel pred bránou Kukoľa a ten v sklze prepálil Belica – 1:0. V 32. min vyslal tvrdý projektil Pelegríni, mieril tesne vedľa. Tribúny sa radovali aj v 42. minúte, keď skóroval Lukšík, ale gól pre údajný ofsajd neplatil.

Tlak domácich neustával ani v 2. polčase, v 53. min po dobíjaní brány hostí nakoniec prepasíroval loptu do siete Lukšík a zvýšil na 2:0. V 57. min. vyzval Kukoľ ku strele Sládeka, Belic ho vychytal a dorážka Kukoľa nebola presná. V 60. minúte sa opäť Sládek ocitol zblízka v šanci, Belic však predviedol výborný zákrok a zabránil gólu. Ojedinelá strela hostí letela z kopačky Matúša v 61. min tesne vedľa Soničkovej brány. V 66. minúte zahrávali hráči Myjavy rohový kop a po hlavičke Sivu opäť zaburácali tribúny – 3:0. Hostia skorigovali skóre v 72. min, keď nastrelil Marček spoluhráča Častulína a lopta prelobovala Solničku - 3:1. O sedem minút neskôr ten istý hráč bol úspešný aj pred dunajskostredskou bránou a po rohu zblízka pridal štvrtý gól kopaničiarov – 4:1. V 88. min ešte predviedol individuálnu akciu Pekár, minul však bránu Belica. Zápas sa tak skončil jednoznačným víťazstvom Myjavy.

Spartak Myjava – FC DAC Dunajská Streda 4:1 (1:0)
Góly: 28. Kukoľ, 53. Lukšík, 66. Siva, 78. Častulín – 72. Častulín (vlastný). Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Sedlák, Beňo (obaja DAC), ČK: 17. Kosík za stiahnutie protihráča v pokutovom území, 2321 divákov

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Kosík, Lukšík – Kukoľ, Pelegríni (72. Kuračka), Marček, Daniel (58. Šulek), Pekár – Sládek (81. Ferenčík)

Dunajská Streda: Belic – Beňo, Hudák, Božoň, Sedlák (40. Matúš) – Velický, Ujlaky (78. Antunovič), Huber, Fodrek (61. Hodúr), Gašparík – Mesanovič

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Nepremenená jedenástka mala vplyv na vývoj zápasu. Ukázalo sa, že aj o 10-tich hráčoch sme vedeli vzdorovať Dunajskej Strede a nakoniec sme ju dokázali vysoko predčiť. Prvý gól bol dôležitý. Ukázalo sa, že môže hrať 16 hráčov – Kuračka, Šulek, Ferenčík, Urgela na lavičke, Černáček chorý, to je sila mužstva, ktorá sa potvrdila. Chlapcom treba zagratulovať, perfektné výkony predviedli Pekár, Kukoľ a ďalší. Futbal hráčom chutil napriek tomu, že nás bolo o jedného menej. Ľudia sa bavili a to je naše poslanie."

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: "Gratulujem domácim, bolo vidno, že majú chuť. Jedenástku môžeme zahodiť, ale takýto prístup, aký mali moji hráči dnes, to si môžem ťažko vysvetliť. Domáci hráči boli ochotní behať, moji nie. Svoje ďalšie pôsobenie pri mužstve musím zvážiť, lebo ja robiť trénera pri mužstve, ktoré bude fackovacím panákom, nebudem. Ešte sa na to vyspím a zajtra si sadnem s majiteľmi."