Konôpka zvládol Malajziu vynikajúco, z Endurance privezie bronzovú medailu

Miroslav Konôpka Miroslav Konôpka Zdroj: accesspro.sk

SEPANG - Na treťom mieste skončil slovenský pretekársky tím ARC Bratislava v náročných 12-hodinových pretekoch Malajzia Merdeka Endurance v triede GT Cup. Slovák Miroslav Konôpka tak opäť stál na stupňoch víťazov vo významných medzinárodných pretekoch.

Okruh Sepang, na ktorom je po pretekoch F1 a Moto GP práve MMER tretím najväčším podujatím, opäť pripravil pre štartujúcich náročné podmienky. Vysoké teploty a vlhkosť vzduchu otestovali všetky posádky a najmä techniku. Práve tá potrápila aj tím ARC Bratislava. V polovici pretekov po krátkom výlete mimo trať došlo k poškodeniu krytu výfukových zvodov a horúčava roztopila tri zapaľovacie cievky. Chvíľku to vyzeralo na odstúpenie, no napokon sa mechanikom podarilo poruchu odstrániť a posádka Miroslav Konôpka – Christian Kranenberg – David Bilski mohla pokračovať v pretekoch. Napokon sa Porsche 997 Cup s číslom 077 dostalo do cieľa na 19. mieste celkového poradia, no 3. priečke medzi pohárovými vozidlami. V tejto triede dominovalo Audi tímu Tiger Absolute Racing s domácim hrdinom Alexom Yoongom, ktorý má na svojom konte v kariére aj štarty v F1.

Preteky vyhral singapurský Clearwater Racing Team s Ferrari 458 Italia GT3. Na stupne víťazov sa dostali len talianske značky, keď na 2. mieste skončilo Lamborghini tímu Arrows Racing s Holanďanom Petrom Koxom a ďalšie Ferrari továrenského tímu AF Corse s hviezdnym bývalým jazdcom F1 Mikom Salom.