Slovenskí volejbalisti v neoficiálnom dueli hladko podľahli favoritovi z Ruska

Slovenskí volejbalisti nestačili na favorizované RuskoSlovenskí volejbalisti nestačili na favorizované Rusko Zdroj: svf.sk

BRATISLAVA - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v pondeľňajšom neoficiálnom zápase v bratislavskej HANT Aréne s Ruskom 0:3. Duel sa hral bez divákov. V utorok sa Slováci stretnú s olympijskými víťazmi v oficiálnom stretnutí v AEGON Aréne NTC so začiatkom o 18:00.

Favorizovaní Rusi viedli v prvom sete 8:4, ale Slováci dvomi blokmi Kmeťa vyrovnali na 10:10. Ruskí volejbalisti nastúpili v základnej zostave a dokazovali svoju veľkú silu najmä v obrane na sieti a aj v poli. Rozhodujúci náskok získali hostia pri servise Muserského a odskočili na 19:13. Prvý set vyhrali hostia 25:17.

Rusi mali od začiatku navrch aj v druhom sete a viedli o štyri body. Slováci kontrovali esom Kmeťa a znížili na 11:13. Hostia potom opäť získali náskok šiestich bodov, ale Slováci v koncovke ešte zabrali a znížili pri Masného servise. Po krásnom bloku Patáka bolo 18:21, potom dal Paták eso a bolo 20:22. Rusi vyhrali druhý set 25:22.

V treťom sete viedli Rusi už 6:2, ale Slováci znížili na rozdiel bodu - 6:7. Potom však hostia opäť zapli na vyššie obrátky a na druhom technickom timeoute už vyhrávali 16:9. V koncovke predviedol dva pekné momenty Bencz a Slováci znížili na 17:22. Rusi vyhrali tretí set 25:19.

Súperi sa dohodli na ďalšom sete. Zostava SR v 4. sete: Zaťko, Bencz, Kmeť, Paták, Chrtiansky, Kohút, libero Ondrušek (Hupka, Hruška). Rusi hrali bez Muserského, Grankina a Sivoželeza. Slováci v ňom celý čas viedli, dokonca aj 15:12, ale Rusi vyrovnali na 17:17. Potom však pri Zaťkovom servise získali domáci tri brejky a viedli 21:17. V koncovke dal eso Paták a bolo už 23:18. Slováci vyhrali dodatkový štvrtý set 25:20.

Slovensko - Rusko 0:3 (-17, -22, -19)
Zápas trval: 75 minút. Rozhodovali: Bajči a Viktoríni-Lisá, bez divákov.

SR: Masný, N. Nemec, Paták, Kmeť, Chrtiansky ml., Kohút, libero Ondrušek (Zaťko, Bencz, Hupka). Tréner: Š. Chrtiansky.

Rusko: Grankin, Pavlov, Sivoželez, Muserskij, Spiridonov, Aščev, liberá Verbov a Jermakov (Žilin, Michajlov, Makarov, Ilinič). Tréner: A. Voronkov.