Dravecký vidí opäť výborne

Vladimír DraveckýVladimír Dravecký Zdroj: PR

Vladimír Dravecký (28) je hokejový útočník. Rýchle nohy, dobrá korčuliarska a strelecká technika - to všetko mu umožňuje dávať góly. Nič by to však neznamenalo, ak by nevidel na puk a bránku za brankárovým chrbtom.

Vlada sme zastihli tesne pred odchodom do švajčiarskeho klubu, s ktorým podpísal dvojmesačnú  zmluvu.  Po jej skončení má namierené do niektorej zo severských krajín. Okrem každodenného tréningu, ktorý mu pomáha zlepšovať sa a výkonnostne rásť, sa pred pár mesiacmi rozhodol zlepšiť aj svoj zrak, ktorý je tiež povinnou výbavou dobrého hokejistu.

"Nikdy som nenosil okuliare, ale vnímal som, že nevidím na ľade tak ostro, ako by som mohol," hodnotí dnes Vladimír Dravecký spätne svoj zrak. Keď v máji navštívil laserové centrum chirurgie oka OFTUM v Bratislave, lekári mu zistili refrakčnú chybu na oboch očiach: na jednom mal -1,0 dioptrie a na druhom - 0,75 dioptrie. "Keď mi očný chirurg a môj kamarát MUDr. Tomáš Juhás vysvetlil, že môžem opäť perfektne vidieť, ak sa podrobím bezbolestnému laserovému zákroku, rozhodol som sa veľmi rýchlo. Mal som všetky potrebné informácie a na operačný stôl som si líhal úplne bez strachu," hovorí hokejista.

Vladimír Dravecký podstúpil operáciu bezbolestnou metódou Z-Lasik. Pri tomto type operácie sa  laserový zákrok vykonáva špičkovou švajčiarskou technológiou pomocou femtosekundového laseru a pacient necíti skutočne žiadnu bolesť ani po zákroku. Korekcia očnej chyby  je totiž urobená vnútri v rohovke a vonkajšia najcitlivejšia vrstva zostáva takmer neporušená. Tento druh zákroku je vhodný najmä pre aktívnych ľudí či športovcov ako Vladimír Dravecký, ktorí nemôžu prerušiť tréningový proces. Zrak sa totiž takmer okamžite po ňom zlepší a človek môže  šoférovať, pracovať na počítači - alebo vykorčuľovať na ľad. "Hneď po zákroku som videl perfektne," konštatuje známy útočník. "Dnes, po troch mesiacoch od operácie, musím zhodnotiť, že je to úžasná zmena. Počas zápasu dokonale vidím na puk aj na bránu a viem, že na svoje oči sa môžem úplne spoľahnúť. Operácia mi pomohla aj v bežnom živote - pri šoférovaní v šere vidím na tabuliach aj skutočne malé písmenká," rozpráva hokejista.

Centrum laserovej chirurgie oka OFTUM je vyhľadávané práve kvôli šetrnej a veľmi presnej technológii operácií s výbornými výsledkami. V súčasnosti sa pripravuje otvorenie ďalšieho centra v susedných Čechách. Okrem Bratislavy, Banskej Bystrice a Košíc OFTUM už onedlho ponúkne svoje služby  pacientom priamo v Prahe. Zaneprázdnení klienti tak dostanú k špičkovým službám ďalší bonus - môžu si vybrať, v ktorom meste by im zákrok v centre laserovej chirurgie oka OFTUM vyhovoval.

Bezplatná linka OFTUM BA: 0800 10 777
Bezplatná linka OFTUM BB: 0800 10 444
Bezplatná linka OFTUM KE: 0800 10 888
Web: www.oftum.sk
Facebook: https://www.facebook.com/Oftum

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: PR článok
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy