Matematici odpísali slovenských športovcov: Z olympiády v Soči sa vrátia bez medaily!

Zdroj: SITA

SOČI - Športovci Nórska sa s prevahou stanú víťazmi medailového poradia krajín na nadchádzajúcich zimných olympijských hrách v Soči. Podľa predpovedí spoločnosti Infostrada Sports, ktorá sa zaoberá zbieraním a vyhodnocovaním športových dát najrôznejšieho druhu, získajú Nóri a Nemci po 37 medailí, ale severania budú celkovo úspešnejší vzhľadom na 15 zlatých. Až 12 ich prvenstiev by sa malo zrodiť v biatlonovej a bežeckej stope.

Ak by sa naplnila táto smelá predpoveď, Nóri by 37 medailami vyrovnali absolútny rekord ZOH, ktorý utvorili Američania pred necelými štyrmi rokmi vo Vancouveri. Podľa zverejnených prognóz by nórski športovci prekonali rekord v počte zlatých medailí Kanaďanov rovnako z Vancouveru 2010 (14). 

Podľa Infostrady medzi 25 krajinami, ktoré vybojujú v Soči minimálne jednu medailu, Slováci figurovať nebudú. Prvé štyri priečky v počte cenných kovov by mali obsadiť Nóri (37), Nemci (37), Kanaďania (34) a Američania (28). Domáci Rusi by sa mali tešiť zo 17 medailí a skončiť na siedmom mieste rebríčka. Poslednými vyvolenými by mali byť na 25. mieste Ukrajinci s dvoma bronzami. 

Server infostradasports.com zverejnil aj konkrétne medailové predpovede v jednotlivých športoch. V ostro sledovanom hokejovom turnaji mužov by mali získať titul Švédi pred Rusmi a Fínmi. Medzi najväčšie hviezdy ZOH 2014 by sa mali zaradiť zjazdári Tina Mazeová a Ted Ligety. Slovinka by si mala trikrát vybojovať zlato (super G, obrovský slalom a superkombinácia) a raz bronz (slalom).

Američan by mal brať dve zlaté (obrovský slalom, superkombinácia) a jednu striebornú (super G). Zlato zo ženského zjazdu by mala obhájiť americká favoritka Lindsey Vonnová a mužskú kráľovskú disciplínu údajne ovládne Nór Aksel Lund Svindal. Absolútnou hrdinkou v Soči by sa mala stať nórska biatlonistka Tora Bergerová, ktorá vraj vybojuje zlato vo všetkých štyroch individuálnych disciplínach vrátane šprintu, kde obhajuje najcennejší kov slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová. Bergerová by teoreticky mohla byť aj súčasťou oboch nórskych víťazných štafiet. 

Českých športovcov zaradili tvorcovia virtuálneho poradia na 15. miesto s dvoma zlatými medailami. O obe by sa mala postarať rýchlokorčuliarka Martina Sáblíková na vzdialenostiach 3000 a 5000 m. 

Viac o téme: Soči Medaily
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Koláž Športky
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy