Rošády v F1: Massa si vybral Williams, Räikkönen mu vyfúkol flek vo Ferrari

Felipe Massa Felipe Massa Zdroj: SITA

GROVE - Brazílsky jazdec motoristického seriálu formula 1 Felipe Massa objasnil, prečo si v ďalšom pokračovaní svojej kariéry vybral tím Williams. Tridsaťdvaročný pretekár dokončí túto sezónu v kokpite Ferrari, no po podpise kontraktu s Fínom Kimi Räikkönenom si musel juhoamerický pilot hľadať nový angažmán.

Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že chcel byť lídrom. "Najdôležitejšie bolo, že ma chceli. Je dobré, že som tam, kde ma chcú a berú ma ako lídra," povedal Massa pre autosport.com.

Rodák zo Sao Paula po tom, ako sa dozvedel, že vo Ferrari končí, si užíva zvyšok tejto sezóny a podáva výborné výkony.

"Som veľmi spokojný s druhou časťou ročníka. Veľmi sa teším na záverečné dve veľké ceny vo farbách Ferrari. Som motivovaný a pripravený odvádzať kvalitné výkony aj vo Williamse," pokračoval Massa.

Budúca sezóna prinesie zmenu pravidiel, najdrastickejšia sa bude týkať motorov. Od osemvalcových motorov s objemom 2,4 litra sa prejde k 1,6-litrovým šesťvalcom s turbom a Brazílčan verí, že využije svoje doterajšie skúsenosti.

"Myslím si, že môžem odovzdať Williamsu veľa. Vo Ferrari som za osem rokov získal obrovské množstvo skúseností. Som rád za toto rozhodnutie a som pripravený pracovať tak tvrdo, aby som pomohol svojmu novému tímu," dodal Massa, ktorého kolegom v britskom zoskupení bude Fín Valtteri Bottas.

Viac o téme: Ferrari Massa Formula Kimi Räikkönen 1 Williams Felipe Lotus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články