Utečú smoliarovi aj ďalšie olympijské hry? Američanovi medaila asi nie je súdená

Paul Martin (vpravo)Paul Martin (vpravo) Zdroj: SITA

PITTSBURGH - Hokejový obranca Paul Martin z klubu zámorskej NHL Pittsburgh Penguins má zlomenú nohu a bude pauzovať štyri až šesť týždňov. Tridsaťdvaročný zadák sa zranil v utorňajšom zápase s Bostonom, ktorý "tučniaci" prehrali 3:4 po predĺžení.

Zranenie by mohlo ovplyvniť aj jeho účasť na februárovej zimnej olympiáde v Soči. Americký reprezentant sa dostal do tímu na ZOH 2010 vo Vancouveri, no na turnaji si nakoniec nezahral, keďže ho vyradila zlomenina ruky.

Martin odohral v prebiehajúcej sezóne 23 zápasov, v ktorých zaznamenal dva góly a deväť asistencií, a je lídrom Pittsburghu v počet odohraných minút za zápas, keď na ľade strávil priemerne vyše 25 minút.

Penguins nemôžu v nasledujúcich dueloch počítať ani so zranenými útočníkmi Beauom Bennettom, Tannerom Glassom, Chuckom Kobasewom a obrancom Robom Scuderim.

Viac o téme: Usa Hokej Soči Reprezentácia 2014