Kuzminová v svetovom pohári šestnásta, triumfovala Gasparinová

Anastasia KuzminováAnastasia Kuzminová Zdroj: SITA

LE GRAND BORNAND - Švajčiarka Selina Gasparinová sa stala víťazkou sobotňajších rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 3. kola Svetového pohára biatlonistiek vo francúzskom Le Grand Bornand. Okrem skvelého bežeckého výkonu predviedla bezchybnú streľbu a práve preto zvíťazila pred Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou, ktorá s jednou chybou na strelnici zaostala o 8,3. Tretia skončila Ukrajinka Vaľ Semerenková (+11,5).

Najlepšia spomedzi štvorice Sloveniek Anastasia Kuzminová obsadila 16. miesto s odstupom 41,1 s za víťazkou. Úradujúca olympijská víťazka v tejto disciplíne dvakrát chybila pri streľbe, musela na dva trestné okruhy a to ju stálo miesto v elitnej desiatke. Body do Svetového pohára si pripísala aj Janka Gereková za 29. miesto (+1:09,8). Ďalšie dve Slovenky sa už nezmestili ani do bodovanej štyridsiatky, ani do šesťdesiatky zaručujúcej účasť v nedeľňajších stíhacích pretekoch. Terézia Poliaková obsadila 81. a Ivona Fialková 88. miesto.