Slovenský biatlonista Otčenáš obsadil v biatlonovej stíhačke skvelé siedme miesto!

Martin OtčenášMartin Otčenáš Zdroj: SITA

TRENTINO - Slovenský reprezentant v biatlone Martin Otčenáš skončil na 7. mieste v pondelkových stíhacích pretekoch mužov na 12,5 km na svetovej zimnej univerziáde (SZU) v talianskom Trentine.

Dvadsaťšesťročný študent Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici zaostal za víťazným Alexandrom Pečenkinom o 1:07,2 min. Záver pretekov bol mimoriadne dramatický, keď najlepšie kvarteto sa "vtesnalo" do jednej sekundy.

Vyhral spomenutý Pečenkin pred svojím krajanom Sergejom Kľachinom, na tretej pozícii klasifikovali reprezentanta Austrálie Alexeja Aľmukova. O štyri priečky za Otčenášom skončil Michal Šima a 47. miesto obsadil Henrich Lonský.

Výsledky:

BIATLON
Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Alexander Pečenkin (Rus.) 35:09,9 min, 2. Sergej Kľachin (Rus.) +0,4 s, 3. Alexej Aľmukov (Aus.) +0,8, 4. Alexej Kornev (Rus.) +1,0, 5. Dmytro Pidručnij (Ukr.) +27,1, 6. Milanko Petrovič (Srb.) +57,3, 7. Martin Otčenáš +1:07,2, ... 11. Michal Šima +1:39,6, 47. Henrich Lonský (všetci SR) +9:15,4 min

Viac o téme: Biatlon Preteky Martin Otčenáš Stíhacie