Majiteľ Slovana Kmotrík: Pripustil, že na Tehelnom poli nemusí postaviť štadión

Tehelné pole už bez futbalového štadióna
Tehelné pole už bez futbalového štadióna

BRATISLAVA - Majiteľa futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava a investora výstavby Národného futbalového štadióna Ivana Kmotríka nedávno nemilo prekvapil plán poslancov mestského zastupiteľstva vypovedať mu zmluvu o nájme pozemkov.

Kmotrík dokonca pripustil, že na mieste legendárneho Tehelného poľa, ktoré v priebehu tohto roka zrovnali so zemou, môže namiesto moderného športového objektu európskych rozmerov zostať iba veľká stavebná jama.

"Pýtate sa, či neberiem návrh mestských poslancov Bratislavy o vypovedaní zmluvy s Národným futbalovým štadiónom za úder pod pás? Nie, neberiem. Ale ak si mesto myslí, že nový futbalový štadión postaví samo, nech tak urobí. Vzdám sa štátnej dotácie a zvyšok nech si dofinancujú sami," reagoval Kmotrík na otázku, ako vníma čerstvý poslanecký návrh.

Poslanci mestského zastupiteľstva totiž Kmotríkovi vyčítajú, že nový štadión nestavia pre šport, ale pre komerčné využitie, pre svoj biznis. Preto chcú, aby majiteľ Slovana platil riadne komerčné poplatky za plochu, na ktorej budú stáť komerčné budovy. Podľa informácie z bratislavskej radnice ide presne o 30 percent z celkového pozemku. 

"V tejto lokalite chceme utvoriť predovšetkým príjemné prostredie. Doteraz tam boli feťáci, bezdomovci a špina. To nie je o komerčných hodnotách, že by sme mali na tom profitovať. Takéto máme prepočty. Mestu prinesieme napríklad na daniach z nehnuteľnosti pol miliardy eur, potom budeme normálne platiť vodné, stočné a podobné poplatky," zdôraznil Ivan Kmotrík.

"Nehovorím o tom, koľko tam bude bytov. Momentálne je trh s bytmi ťažký, ale jednoducho chceme, aby táto oblasť žila normálnym plnohodnotným životom a bol dôvod chodiť tam aj vtedy, keď sa tam nebudú hrať futbalové zápasy. To by mala zariadiť práve infraštruktúra mimo futbalového štadióna," pokračoval.

Ivan Kmotrík zbúral Tehelné pole na vlastné náklady.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA