Sagan prekvapil tvrdou kritikou Slovenska: Športovec roka sa sťahuje do cudziny!

Peter Sagan so Zlatým pedálomPeter Sagan so Zlatým pedálom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Peter Sagan síce získal po tretí raz titul Cyklistu roka, no priamo na podujatí nešetril kritikou na stav slovenskej cyklistiky. Alarmujúci je podľa neho predovšetkým stav mládeže.

"Dúfam, že cyklistika bude na Slovensku napredovať aj ďalej. Síce sme už piati v 'profi' pelotóne, no mládež upadá a rozpadávajú sa jednotlivé kluby. My takto reprezentujeme slovenskú cyklistiku a bol by som veľmi rád, keby s tým niečo robilo aj samotné Slovensko a vrátili by sa staré časy, keď bolo na štarte 150 mladých," pokračoval Sagan, ktorý hneď v úvode roka odchádza do USA, kde bude mať klubové povinnosti, a odtiaľ letí na prvé preteky do Argentíny.

Okrem toho čaká slovenského Športovca roka 2013 aj sťahovanie. "Do ďalšieho roku by som chcel hlavne zlepšiť fungovanie ohľadom môjho osobného života. Po cyklistickej stránke sa mi celkom darí, ale môj život ma trochu vyčerpáva. Aj preto sa sťahujem do Monaka, kde som si zobral byt. Posledné dva roky som býval v podstate iba na hoteloch, chodil som z pretekov na preteky. V Monaku budem mať takú základňu, kde budem fungovať. Vďaka počasiu sa tam dá lepšie trénovať ako na Slovensku," dodal víťaz zeleného trička na Tour de France.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA; VIDEO: youtube
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá