Najlepšie slovenské biatlonistky budú v Nemecku chýbať: Vo zväze sú na ne aj naďalej pyšní

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

OBERHOF - Bez Anastastie Kuzminovej a Janky Gerekovej sa predstavia slovenské biatlonistky v piatkovom šprinte v rámci podujatia 4. kola Svetového pohára v nemeckom Oberhofe.

Slovensko budú v prvých pretekoch SP v novom roku reprezentovať Terézia Poliaková, Natália Prekopová, Martina Chrapánová a Paulína Fialková. "Kuzminová v Oberhofe absolvuje iba nedeľňajšie preteky s hromadným štartom. Čo sa týka Gerekovej, tá je na príprave v talianskom Ridnaune, kde zotrvá do 6. januára. Potom opäť nabehne do kolotoča Svetového pohára," informoval viceprezident Slovenského zväzu biatlonu Pavel Kobela.

Mužskú slovenskú štvoricu v Oberhofe tvoria Miroslav Matiaško, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš a Dušan Šimočko. Dvaja najlepší podľa doterajších výsledkov v sezóne Pavol Hurajt a Matej Kazár dali v tomto termíne prednosť príprave na olympijský vrchol v Soči - trénujú v rakúskom Obertiliachu.

Počas najbližšieho predĺženého víkendu sa okrem pretekov SP v Oberhofe koná aj 4. kolo IBU Cupu v talianskom Ridnaune. Tam by sa podľa plánu mali zo Slovákov predstaviť Ivona Fialková, Andrea Hôrčíková, Lucia Šímová, Michal Šíma, Peter Kazár a Ľubomír Lapin.

V prvej časti olympijskej sezóny dosiahol slovenský biatlon niekoľko zaujímavých výsledkov. Anastasia Kuzminová hneď v úvodných vytrvalostných pretekoch Svetového pohára vo švédskom Östersunde skončila druhá a Gereková tam v šprinte pridala deviate miesto. 

"Spokojnosť vládne aj so šiestym miestom ženskej štafety z Hochfilzenu, či univerziádnym titulom Natálie Prekopovej vo vytrvalostných pretekoch v Trentine. Potešili nás aj niektoré bodované umiestnenia mužov vo Svetovom pohári a mrzí zasa to, že v mužskej štafete zatiaľ vždy sklamal niektorý z úsekov tak, že sa nedostavil konečný lepší výsledok," zosumarizoval plusy a mínusy Pavel Kobela. 

Zloženie: 
ŽENY: Terézia Poliaková, Natália Prekopová, Martina Chrapánová a Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová 
MUŽI: Miroslav Matiaško, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš a Dušan Šimočko 

Súťažný program: 
piatok 3. 1.: rýchlostné preteky mužov na 10 km (15.15), rýchlostné preteky žien na 7,5 km (18.00) 
sobota 4. 1.: stíhacie preteky mužov na 12,5 km (12.30), stíhacie preteky žien na 10 km (17.00) 
nedeľa 5. 1.: preteky mužov s hromadným štartom na 15 km (12.45), preteky žien s hromadným štartom na 12,5 km (15.45) 

Aktuálne poradie vo Svetovom pohári (veľký glóbus): 
ŽENY: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 234 bodov, 2. Irina Starychová (Rus.) 225, 3. Selina Gasparinová (Švaj.) 217, 4. Vaľ Semerenková (Ukr.) 208, 5. Oľga Zajcevová (Rus.) 189, 6. Olena Pidgrušná (Ukr.) 175, ... 9. Anastasia Kuzminová 162, 27. Jana Gereková (obe SR) 82 
MUŽI: 1. Martin Fourcade (Fr.) 306 bodov, 2. Simon Eder (Rak.) 177, 3. Johannes Thingnes Bö (Nór.) 166, 4. Erik Lesser (Nem.) 153, 5. Fredrik Lindström (Švéd.) 151, 6. Anton Šipulin (Rus.) 150, ... 52. Matej Kazár 25, 54. Pavol Hurajt (obaja SR) 22 


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA