Mladí Američania titul neobhája, Rusko do semifinále: Česi proti Fínom nezlomili prekliatie

Nikita Zadorov so spoluhráčmi oslavuje gól RuskaNikita Zadorov so spoluhráčmi oslavuje gól Ruska Zdroj: SITA

MALMÖ - Prvými semifinalistami MS hokejistov do 20 rokov vo švédskom Malmö sa stali reprezentanti Ruska. V úvodnom štvrťfinálovom súboji zdolali po dramatickom priebehu rovesníkov z USA 5:3.

Medzi štyri najlepšie tímy postúpili aj Fíni, ktorí rovnakým pomerom zdolali Čechov. "Suomi" pritom prehrávali na konci druhej tretiny ešte 1:3. Česi tak nezlomili štvrťfinálové prekliatie na MS "20", na postup do semifinále čakajú dlhých deväť rokov. V boji o finále sa Fíni stretnú v sobotu s Kanaďanmi, ktorí si podľa očakávania poradili so Švajčiarskom 4:1.

Mladí Američania dokázali dvakrát zmazať tesný náskok súpera, viedli po prvej tretine 3:2, na dva góly obrancu Buffala Nikitu Zadorova z druhej dvadsaťminútovky však už odpoveď nenašli. V samom závere spečatil triumf "zbornej" do prázdnej bránky svojím druhým gólom v zápase Pavel Bučnevič. V stretnutí malo svoje zastúpenie aj Slovensko zásluhou hlavného rozhodcu Jozefa Kubuša.

Sen Američanov o obhajobe titulu z vlaňajšieho juniorského šampionátu v Ufe sa tak rozplynul. Rusi v semifinále narazia na víťaza večerného duelu Švédsko - Slovensko (19.30), Fíni sa stretnú s lepším z dvojice Kanada - Švajčiarsko.

Štvrťfinále:

USA - Rusko 3:5 (3:2, 0:2, 0:1)
Góly: 9. Matteau, 12. Hartman, 17. Kerdiles - 10. a 60. Bučnevič, 34. a 35. Zadorov, 7. Grigorenko

Fínsko - Česko 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Góly: 3. Saku Mäenalainen, 39. J. Ikonen, 46. H. Ikonen, 52. S. Kinnunen, 60. Saku Mäenalainen - 4. Simon, 32. Martin Procházka, 35. Faksa

Kanada - Švajčiarsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 19. Reinhart, 30. Mantha, 45. Lazar, 54. Pouliot – 40. Dünner

Viac o téme: Usa Hokej Rusko Štvrťfinále Ms 20