Graňákove dve asistencie pri výhre Dinama, ani dva body Ružičku Omsku nestačili

Jugra uspela na ľade Viťazu PodolskJugra uspela na ľade Viťazu Podolsk Zdroj: ugra-hc.ru

MOSKVA - Slovenský hokejový obranca Tomáš Starosta sa zapísal do streleckej listiny v dueli jeho tímu Jugry Chanty Mansijsk na ľade Víťazu Podolsk, kde Jugra napokon vyhrala 4:3 pp a sn. Dve asistencie si pri víťazstve Dinama Moskva nad Jekaterinburgom 3:2 pripísal Dominik Graňák.

Tridsaťdvaročný Starosta vyrovnal v 53. minúte na 3:3 a poslal zápas do predĺženia. V ňom gól nepadol, o zisku dvoch bodov pre Jugru tak v sérii samostatných nájazdov rozhodol Nikita Gusev.

Úradujúci šampión Dinamo Moskva si víťazstvom nad Avtomobilistom Jekaterinburg upevnilo postavenie lídra v Západnej konferencie a náskok pred druhým Petrohradom navýšilo už na 11 bodov. Pod obrat z 1:2 na konečných 3:2 sa podpísal aj slovenský bek Dominik Graňák, ktorý asistoval pri oboch góloch Volkova.

Ani gól a asistencia Štefana Ružičku nepomohli Omsku k víťazstvu a na ľade Torpeda prehral 3:5. Slovenský útočník si pripísal asistenciu pri druhom góle svojho tímu a v 22. minúte sa sám strelecky presadil. Avangard v tom čase vyhrával už 3:1, vedenie si však neudržal a domáci štyrmi gólmi zvrátili stav na svoju stranu.

Hokejisti Traktoru Čeljabinsk zvíťazili v utorňajšom dueli KHL nad CSKA Moskva 3:1. Hetrikom sa zaskvel fínsky útočník domácich Petri Kontiola, v bránke moskovského klubu však dostal pred Rastislavom Staňom prednosť Iľja Proskurjakov. Traktor si po zisku troch bodov upevnil 8. priečku vo Východnej konferencii, ktorá by mu zaručovala účasť v play-off.

Admiral Vladivostok zvíťazil v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad Severstaľom Čerepovec 4:1.

Amur Chabarovsk - Atlant Mytišči 2:3 po sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Junkov, 49. Junkov - 7. Niskala, 52. Velikov, rozhodujúci sn Majorov

Admiral Vladivostok - Severstaľ Čerepovec 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Góly: 7. Zemčonok, 9. Hodgman, 26. Nikitenko, 35. Ternavskij - 19. Žerdev

Metallurg Novokuzneck - SKA Petrohrad 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 12. Garejev, 40. Martynov, 48. McLean - 34. Panarin, 43. Chudinov

Sibir Novosibirsk - Lokomotiv Jaroslavľ 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 23. Kugryšev, 31. Lehterä, 60. Monya - 32. Apalkov

Metallurg Magnitogorsk - Dinamo Riga 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
Góly: 5. Platonov, 9. Lee, 21. Antipin, 38. Mozjakin, 55. Zaripov, 58. Kovář - 15. Indrasis, 19. Indrasis

Salavat Julajev Ufa - Lev Praha 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Góly: 45. Pihlström - 19. Ševc, 28. Novotný, 47. Nemec, 50. Sekáč, 55. Zackrisson

Traktor Čeljabinsk - CSKA Moskva 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 13. Kontiola, 18. Kontiola, 60. Kontiola - 54. Saprykin

Dinamo Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 18. Mosajlov, 26. Volkov (GRAŇÁK), 41. Volkov (GRAŇÁK) - 4. Černov, 29. Demagin

Víťaz Podolsk - Jugra Chanty Mansijsk 3:4 pp a sn (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. Ivanov, 35. Chafizullin, 37. Ziazov - 28. Dixon, 29. Kruchinin, 53. STAROSTA, roz. nájazd Gusev

AK Bars Kazaň - Barys Astana 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 13. Stapleton - 3. Rachmanov, 30. Antropov

Torpedo Nižnij Novgorod - Avangard Omsk 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Góly: 16. Wolski, 26. Dvurečenskij, 36. Paršin, 48. Potapov, 60. Paršin - 13. Kurjanov, 14. Blatak (RUŽIČKA), 22. RUŽIČKA