Pinturault víťazom slalomu vo Wengene, sklamaný Žampa: Do kelu, aj o tom je lyžovanie!

Alexis PinturaultAlexis Pinturault Zdroj: SITA

WENGEN - Francúz Alexis Pinturault sa stal víťazom nedeľňajšieho slalomu Svetového pohár zjazdárov vo švajčiarskom Wengene. Dvadsaťdvaročný Pinturault sa k svojmu piatemu triumfu v pretekoch SP v kariére a druhému v slalome dopracoval zo 7. miesta po 1. kole, v tom druhom bol najrýchlejší.

Druhé miesto si vybojoval s odstupom 34 stotín sekundy Nemec Felix Neureuther, tretí skončil Rakúšan Marcel Hirscher, ktorý po 1. kole viedol. Na čele celkového Svetového pohára SP zostal Nór Aksel Lund Svindal, Hirscher je lídrom slalomového poradia.

"Dnešný slalom mi sadol výborne, aj keď som mal problémy zostať koncentrovaný až do konca. Je vždy výnimočné, keď sa podarí vyhrať klasické preteky. V Kitzbüheli to bude ešte náročnejšie, ale pokúsim sa opäť predviesť čo najlepší výkon," cituje víťazného Pinturaulta server ORF.

Slovenský reprezentant Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, keď v tom prvom obsadil 40. miesto. Žampa zaostal za najrýchlejším Rakúšanom Marcelom Hirscherom o 4,31 s a to nemohlo stačiť na bodovanú tridsiatku. Dvadsaťtriročný Tatranec sa v nedeľu vo Wengene prvý raz na štarte predstavil v elitnej tridsiatke, keď mal číslo 30. Na náročnej strmej trati sa však nevyhol viacerým chybám.

"Tak dnes to bola šanca, ktorú som mal využiť a nie priľahnúť dvakrát na vnútornej lyži. Do kelu... Čo už, aj o tom je lyžovanie," zahromžil si Žampa na oficiálnom konte na sociálnej sieti.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Wengen (Švaj.):

Slalom mužov (1.+2. kolo): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 1:42,87 min, 2. Felix Neureuther (Nem.) +0,34, 3. Marcel Hirscher (Rak.) +0,63, 4. Mario Matt (Rak.) +0,75, 5. Patrick Thaler (Tal.) +0,76, 6. Andre Myhrer (Švéd.) +0,81,... 40. Adam Žampa (SR) +4,31 - nepostúpil do 2. kola

Poradie vo Svetovom pohári celkovo (po 19 z 35 pretekov): 1. Aksel Lund Svindal (Nór.) 757 bodov, 2. Marcel Hirscher (Rak.) 735, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 506, 4. Ted Ligety (USA) 433, 5. Felix Neureuther (Nem.) 391, 6. Hannes Reichelt (Rak.) 376, ... 81. Adam Žampa (SR) 29.

Poradie v hodnotení slalomu (po 5 z 8 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 340 bodov, 2. Mario Matt (Rak.) 250, 3. Mattias Hargin (Švéd.) 233, 4. Felix Neureuthert (Nem.) 210, 5. Patrick Thaler (Tal.) 209, 6. Henrik Kristoffersen (Nór.) 190, ...30. Adam Žampa (SR) 27.