Sagan do tímu Fernanda Alonsa: V decembri vtipkoval, dnes to vyzerá reálne

Fernando Alonso ukázal Saganovi Maranello
Fernando Alonso ukázal Saganovi Maranello

BRATISLAVA - Slovenského cyklistu Petra Sagana možno čaká zaujímavá budúcnosť spojená s novým Teamom Alonso. Od sezóny 2015 by sa mal podľa špekulácií médií čerstvo 24-ročný Sagan stať členom tohto tímu s gážou 3,3 mil. eur v rokoch 2015 a 2016. Informuje o tom špecializovaný server cyclingnews.com na základe informácií zo stránky Tuttobiciweb. Či ide o pravdivú informáciu alebo len neoverené dohady, ukáže čas.

Cyclingnews.com už kontaktoval predstaviteľov novotvoriaceho sa Alonsovho tímu, ale tí sa k údajnej dohode so Saganom odmietli oficiálne vyjadriť. Úradujúci športovec roka na Slovensku Peter Sagan je momentálne zmluvne zviazaný s talianskym tímom Cannondale, v ktorého drese si vybojoval zatiaľ všetky úspechy v profesionálnom pelotóne vrátane dvoch prvenstiev v bodovacej súťaži na Tour de France. Kontrakt s Cannondalom Saganovi vyprší koncom roka 2014. Potom bude mať voľné ruky. 

Sagan sa vlani niekoľkokrát stretol s dvojnásobným majstrom sveta formuly 1 Fernandom Alonsom, dokonca spolu absolvovali v Maranelle testovaciu jazdu v monoposte Ferrari.

Koncom decembra v Bratislave túto tému zľahčoval. „Ľudia nie sú slepí a chápu, že počas stretnutia sme sa bavili aj o spolupráci. Ale ponuku mám od viacerých tímov, nielen od Fernanda. Ponuku dokonca môžem mať aj od Dukly Trenčín," povedal.


Zdroj:
SITA, športky
Foto:
archív Športiek

DISKUSIA