Skvelý Hossa s 24. gólom v sezóne, spolu s Handzušom si pripísal aj asistenciu

Marián HossaMarián Hossa Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský útočník Marián Hossa strelil v noci na štvrtok svoj 24. gól v tejto sezóne zámorskej NHL. Prispel ním k triumfu hokejistov Chicaga nad domácim Vancouverom 5:2, pričom svoje konto obohatil aj o ďalší bod za asistenciu.

Štatistiky si vylepšil aj center Michal Handzuš, ktorý zaznamenal asistenciu. Newyorské derby pod holým nebom videlo na Yankee Stadium 50.000 divákov a spokojnejší boli fanúšikovia Rangers - "jazdci" zdolali "ostrovanov" 2:1.

Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali aj druhý duel na bejzbalovom Yankee Stadium, keď v mestskom derby zdolali v stredu New York Islanders 2:1. V nedeľu si v príjemnejších poveternostných podmienkach poradili s New Jersey 7:3. Rangers podobne ako pred troma dňami opäť otočili nepriaznivý vývoj, na gól Brocka Nelsona odpovedal v závere druhej tretiny Benoit Pouliot a po prestávke rozhodol súboj Daniel Carcillo. Slovenský obranca Islanders Ľubomír Višňovský odohral na Yankee Stadium 19:13 min, pripísal si jednu strelu a zblokoval štyri pokusy súperov. V poradí 248. mestské derby v New Yorku sledovalo rekordných 50 027 zmrznutých divákov, ktorí videli 121. víťazstvo jazdcov. V súboji boli Rangers hosťujúcim tímom napriek tomu, že Yankee Stadium je bližšie k Madison Square Garden ako k Nassau Coliseu.

Skvelým výkonom sa v stredu prezentoval Ben Scrivens z Edmontonu, ktorý pri piatom shutoute kariéry predviedol 59 zákrokov, čo je nový klubový rekord. Oilers vyhrali tretíkrát v rade. Martin Marinčin odohral 19:17 min, mal jeden plusový bod a na trestnej lavici sedel dve minúty. Sharks po šiestich výhrach nedali v posledných dvoch zápasoch gól a inkasovali štyri. Do ich zostavy sa po zranení po sedemnástich vynechaných zápasoch vrátil Martin Havlát.

New York Islanders - New York Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Góly: 39. Nelson (Donovan, Clutterbuck) - 40. Pouliot (Brassard, Zuccarello), 45. Carcillo (Moore, B. Boyle)
Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 19:13 min, mal 1 strelu.

Edmonton - San Jose 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 11. J. Schultz (N. Schultz, T. Hall), 47. T. Hall (Eberle, Nugent-Hopkins), 59. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall)
Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:17 min, mal 2 trestné minúty.

Vancouver - Chicago 2:5 (1:0, 1:4, 0:1
Góly: 1. Higgins (Kesler, Edler), 23. Sestito (Stanton, Kassian) - 27. MARIÁN HOSSA (Versteeg, Saad), 30. Saad (Brookbank, HANDZUŠ), 31. Toews (Seabrook, Sharp), 35. Sharp (Toews, Keith) , 20. Saad

Viac o téme: Bejzbal Rangers NY Stadium Yankee
  • Zdroj: TASR, SITA, nhl.com