Míľnik v liečbe Schumachera potvrdený: Lekári legendu skutočne začali prebúdzať

Michael Schumacher a jeho fanúšikovia pred nemocnicou vo francúzskom Grenoble
Michael Schumacher a jeho fanúšikovia pred nemocnicou vo francúzskom Grenoble

PARÍŽ - Manažérka Michaela Schumachera Sabine Kehmová konečne potvrdila, že lekári v nemocnici v Grenobli začali slávneho pilota formuly 1 prebúdzať z umelého spánku. V kóme ho udržovali po celý mesiac od jeho pádu na lyžiach.

"Michaelove dávky sedatív sa začnú znižovať, aby sa mohol začať proces prebúdzania, ktorý ale môže trvať veľmi dlho," uviedla Kehmová v stručnom oficiálnom vyhlásení s tým, že priebežné správy o tom, ako proces pokračuje, komentovať nebude.

Zároveň znovu požiadala médiá, aby rešpektovali súkromie rodiny, lekárske tajomstvo a umožnili lekárom v pokoji pracovať.

Informáciu o prebúdzaní priniesol už v stredu renomovaný francúzsky denník L' Equipe s tým, že sedemnásobný majster sveta na proces reaguje pozitívne. Mal žmurknúť očami. Kehmová ale žiadne podrobnosti nezverejnila a dokonca vydala stanovisko, kde upozornila, že všetko sú to nepodložené informácie.

"Bola dopredu dohoda medzi všetkými zúčastnenými, že tieto informácie poskytneme s ohľadom na ochranu rodiny až vtedy, keď sa tento proces stabilizuje," uviedla vo vyhlásení vo štvrtok.

Sedemnásobný šampión formuly 1 mal nehodu na lyžiach 29. decembra v neupravenej časti zjazdovky v Meribel a udrel sa do hlavy o skalu. Absolvoval dve operácie mozgu, po ktorých bol uvedený na jednotke intenzívnej starostlivosti do umelého spánku.

V kóme prežil začiatkom januára aj 45. narodeniny. Od 17. januára o jeho zdravotnom stave žiadne oficiálne informácie z nemocnice v Grenobli neprišli.


Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
Koláž Športky

DISKUSIA