Majstrovstvá Európy v biatlone: Lotyš Rastorgujevs víťazom vytrvalostných pretekov

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Lotyš Andrejs Rastorgujevs splnil úlohu favorita a stal sa víťazom vytrvalostných pretekov na 20 km na otvorených majstrovstvách Európy v biatlone v Novom Meste na Morave.

Rastorgujevs zvíťazil s minimálnym náskokom 3 desatín sekundy pred Nemcom Benediktom Dollom, obaja mali na strelnici po tri chybné výstrely. Bronzový Rus Maxim Cvetkov zaostal o minútu a štvrť. Slovenský reprezentant Michal Šima obsadil v konkurencii 88 pretekárov 67. miesto s deviatimi streleckými chybami a takmer desaťapolminútovým odstupom v cieli. Druhý Slovák na štarte Peter Kazár preteky nedokončil.

Víťazný Rastorgujevs je jedným z mála lepších svetových biatlonistov, ktorí sa krátko pred začiatkom ZOH v Soči zúčastňujú na majstrovstvách Európy. V aktuálnom poradí Svetového pohára mu patrí 26. pozícia.

Majstrovstvá Európy v biatlone - Nové Mesto na Morave (ČR): 

Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) 52:17,6 (3 trestné minúty), 2. Benedikt Doll (Nem.) +0,3 (3), 3. Maxim Cvetkov (Rus.) +1:14,8 (2),...67. Michal Šima +10:26,0 (9), Peter Kazár (obaja SR) nedokončil. 


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA