Schumacher a prebúdzanie z umelého spánku: Toto povedal Lauda

Corinna Schumacherová teraz najviac dúfa, že s manželom budú opäť prežívať krásne chvíle
Corinna Schumacherová teraz najviac dúfa, že s manželom budú opäť prežívať krásne chvíle

GRENOBLE - Lekári v nemocnici v Grenobli začali minulý týždeň s pozvoľným prebúdzaním Michaela Schumachera z kómy, ale odborníci varujú, že sedemnásobný majster sveta formuly 1 má pred sebou mesiace intenzívnej fyzickej a rečovej terapie.

Štyridsaťpäťročný bývalý jazdec navyše môže do konca života zostať vo vegetatívnom stave, upozorňujú odborníci mimo nemocnice. "Prebúdzanie môže trvať dni, týždne, ba aj mesiace. Všetko závisí od toho, ako rýchlo sa telo zbaví anestetických látok," píše sa v nemeckom magazíne Focus.

Lekári postupne znižujú Schumacherovi dávky sedatív, niekdajší pilot Ferrari zatiaľ údajne reaguje pozitívne. Podobné informácie sa objavili už skôr, ale potvrdila ich manažérka rodiny Sabine Kehmová až keď sa mal jeho stav stabilizovať. Lekári v nemocnici v Grenoble informácie o pilotovi na žiadosť rodiny neposkytujú.

"Nikto z diaľky nemôže posúdiť situáciu, ale som rád, že ide prinajmenšom o dobré správy," povedal pre švajčiarsky denník Blick trojnásobný šampión F1 Niki Lauda. 

Francúzske noviny L'Equipe koncom minulého týždňa priniesli potvrdenú informáciu, že sedemnásobný majster sveta počas prvej fázy testov mozgu žmurkol a reaguje na podnety od lekárov. 

Isté je, že Schumachera udržiavali v umelom spánku štyri týždne, čo ej extrémne dlho. Odborníci na neurochirurgiu upozorňujú, že to môže znamenať zlé správy, keďže maximálna dĺžka takéhoto stavu sú tri týždne.

Schumacher havaroval na lyžiach na svahu vo francúzskych Alpách 29. decembra. Na svahu sa lyžoval v uzavretej partii kamarátov v stredisku Meribel, kde vlastní chatu. Chirurgovia ešte na prelome rokov vykonali dve operácie na zmiernenie tlaku na mozog a odstránenie krvných zrazenín vrátane navŕtania lebky.


Zdroj:
SITA, športky
Foto:
Profimedia

DISKUSIA