Nemci strápnili Schumachera, Niki Lauda zúri

Toto je titulka magazínu Titanic.
Toto je titulka magazínu Titanic.

BERLÍN - Tak toto prehnali! Úbohá snaha zvýšiť si čítanosť? Nemecký satirický magazín Titanic vyšiel s titulkou, ktorá lákala na údajne exkluzívnu prvú fotografiu po nehode a dodatkom, že takto zle na tom bude Schumacher.

V skutočnosti to bola fotografia Nikiho Laudu, bývalého rakúskeho pilota formuly 1, ktorý má znetvorenú tvár po tom, ako po nehode v roku 1976 začal jeho monopost horieť. Lauda následne absolvoval plastickú operáciu, no na tvári má stále jazvy.

Magazín si dovolil tvrdiť, že "ak sa Schumi prebudí, bude vyzerať ako 65-ročný človek".

Verejnosť aj samotný Niki Lauda čin časopisu označili za nevkusný a hlúpy. "Je to totálne nehanebné a úplne neúctivé," zúril Lauda. "Bez akejkoľvek úcty. Kto môže vytlačiť takú kopu odpadkov? Podniknem právne kroky. Satira je satira, blbosť je blbosť," hneval sa legendárny pilot Ferrari.

Lekári v nemocnici v Grenobli začali minulý týždeň s pozvoľným prebúdzaním Michaela Schumachera z kómy, ale odborníci varujú, že sedemnásobný majster sveta formuly 1 má pred sebou mesiace intenzívnej fyzickej a rečovej terapie.

Štyridsaťpäťročný bývalý jazdec navyše môže do konca života zostať vo vegetatívnom stave, upozorňujú odborníci mimo nemocnice. "Prebúdzanie môže trvať dni, týždne, ba aj mesiace. Všetko závisí od toho, ako rýchlo sa telo zbaví anestetických látok," píše sa v nemeckom magazíne Focus.

Schumacher havaroval na lyžiach na svahu vo francúzskych Alpách 29. decembra. Na svahu sa lyžoval v uzavretej partii kamarátov v stredisku Meribel, kde vlastní chatu. Chirurgovia ešte na prelome rokov vykonali dve operácie na zmiernenie tlaku na mozog a odstránenie krvných zrazenín vrátane navŕtania lebky.

Niky Lauda - F1


Zdroj:
športky, kt
Foto:
titanic-magazin.de

DISKUSIA