Vlajkonosiči vyjadrili pocity, Chára: Nečakal som, že to niekedy zažijem

Slovenská výprava na ploche Olympijského štadióna v Soči, vlajku priniesol vysmiaty Zdeno Chára
Slovenská výprava na ploche Olympijského štadióna v Soči, vlajku priniesol vysmiaty Zdeno Chára

SOČI - Hlasy vlajkonosičov slávnostného defilé počas piatkového otváracieho ceremoniálu XXII. zimných olympijských hier v Soči (zdroj: informačný systém ZOH 2014):

Zdeno Chára (Slovensko): "Je pre mňa obrovská česť, že som sa ako jediný hráč z NHL dostal na otvárací ceremoniál. Nečakal som, že to niekedy zažijem osobne. Bolo by krásne, ak by niečo podobné absolvovali všetci hráči zo zámoria. Je to krásny zážitok na celý život."

Maria Höflová-Rieschová (Nemecko): "Olympiáda je vždy veľmi špecifické podujatie a byť vlajkonosičkou svojej krajiny je pre mňa veľmi špeciálny pocit. Znamená to pre mňa motiváciu navyše."

Hayley Wickenheiserová (Kanada): "Pamätám si na všetky svoje olympiády, päť ako športovkyňa a ďalšie ako diváčka. Vždy je to obrovský zážitok. Priviesť Kanadu na hlavnú plochu štadióna je nádherné."

Sandis Ozoliňš (Lotyšsko): "Keď mi oznámili, že budem vlajkonosičom, bol to pre mňa obrovský príjemný šok. Na ceremoniál som sa nepripravoval nijako špeciálne, rozhodol som sa len mávať vlajkou."

Alexej Grišin (Bielorusko): "Niečo podobné som zažil už pri záverečnom ceremoniáli v Salt Lake City v roku 2002. Je však nádherné priviesť športovcov mojej krajiny na začiatku ZOH. V Bielorusku asi nenájdete človeka, ktorý nebude sledovať otvorenie hier v Soči."

Hubertus von Hohenlohe (Mexiko): "Niesť vlajku je pre mňa veľká česť. Narodil som sa v Mexiku a aj keď tam netrávim veľa času, vždy ju nesiem s hrdosťou."

Dawid Kupczyk (Poľsko): "Veľmi som sa tešil na svoju piatu olympiádu a aj na príchod na olympijský štadión s vlajkou."

Cristian Javier Simari Birkner (Argentína): "Som veľmi rád, že mi zverili úlohu vlajkonosiča. Je to o to krajšie, že za mnou bude kráčať aj moja rodina."

Jaqueline Mouraová (Brazília): "Veľa to pre mňa znamená, pretože som už na svojej štvrtej olympiáde a vlajkonosičkou som prvýkrát. Reprezentujem tým celú Brazíliu a každého v nej."

Constantinos Papamichael (Cyprus): "Je to krásny okamih. Pracoval som veľmi tvrdo a teraz sa mi to vracia."

Alexander Zubkov (Rusko): "V minulosti som ani nesníval o tom, že niekedy budem vlajkonosičom svojej krajiny a dokonca priamo v Rusku."

Simon Ammann (Švajčiarsko): "Na olympiádach som už zažil všeličo, ale toto je niečo nádherné. O tomto budem svojim deťom rozprávať viac ako o všetkých medailách."

Lene Nielsenová (Dánsko): "Keď sa ma opýtali, či prijmem túto úlohu, nemohla som povedať nie. Je to obrovská česť takto zastupovať svoju krajinu."


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA