Hurajta zradili nohy, Björndalena nechce napodobniť

Pavol Hurajt
Pavol Hurajt

SOČI - Biatlonista Pavol Hurajt čakal v sobotňajších rýchlostných pretekoch na 10 km oveľa lepší výsledok, aký napokon dosiahol. Z kvarteta Slovákov síce strieľal najlepšie, ale vo vysokej nadmorskej výške ho zradili nohy. Konečné 52. miesto je jeho najhorším výsledkom v kariére na ZOH. Doteraz sa pod piatimi kruhmi vždy dostal do najlepšej tridsiatky.

"Dobre som sa rozbehol, bežal som s Martin Fourcadom, ktorý vtedy už finišoval. Prvú streľbu som absolvoval s nulou, ale po nej som začal cítiť veľké bolesti v nohách. V tejto nadmorskej výške sa poriadne neokysličovali, nemohol som sa na lyžiach poriadne skĺznuť a bolo to len také cupkanie. Musím sa poradiť s lekárom, čím to mohlo byť. Dychovo som však nemal problém,“ hovoril Pavol Hurajt. Tridsaťšesťročný člen Dukly B. Bystrica problémy s nohami pociťoval už po príchode počas rýchlostných tréningov, ale nepripisoval im veľkú dôležitosť. V sobotu ho boleli stehná, nemal síce v nich kŕče, ale cítil v nich podľa vlastných slov "tupú bolesť". 

Na stíhacie preteky nastúpi s cieľom posunúť sa dopredu. "Určite pôjdem. Pokúsim sa do štartu niečo po porade s lekármi vymyslieť," tvrdí Hurajt.  Víťazom sobotňajšieho šprintu sa stal nestarnúci Nór Ole Einar Björndalen. Vo veku 40 rokov a 12 dní sa stal najstarším zlatým olympijským víťazom v histórii v individuálnom športe. Hurajt je o štyri roky mladší, ale už dávnejšie vyhlásil, že toto sú jeho posledné zimné olympijské hry v kariére. Fenomenálnym Nórom sa nenechá inšpirovať. "Klobúk dole pred Olem. Niekedy bol mojím vzorom, dnes je mojím súperom. Nemôže ma inšpirovať, keďže o Nórov je postarané úplne inak ako o nás. Sú o niekoľko tried pred nami," povedal Hurajt, ktorý zablahoželal českému biatlonistovi Jaroslavovi Soukupovi k zisku bronzového kovu.


Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA