Mladý slovenský zjazdár sa v Soči strápnil: Zaútočil na fanúšikov!

Martin BendikMartin Bendik Zdroj: martinbendik.com

SOČI - Dvadsaťročný Popradčan Martin Bendik, ktorý si v nedeľu premiérovo vyskúšal aj olympijskú trať, pravdepodobne nezvládol vypätie po pretekoch. V diskusii na sme.sk sa pod prezývkou totožnou s menom autor rozohnil a pustil do komentátorov. Nadával na systém financovania na Slovensku a neušetril ani deti zmätených diskutujúcich. Čo bolo vlastne príčinou tohto jeho výbuchu?

Posledný meraný tréning pred nedeľňajším zjazdom na ZOH v Soči sprevádzalo množstvo pádov. Najhoršie skončil Slovinec Rok Perko, ktorý si rozbil čelo a nos. Až desiati pretekári trať nedokončili, bol medzi nimi aj Martin Bendík.

Americký zjazdár Bode Miller označil trať v olympijskom stredisku Roza Chutor za extrémne rýchlu a veľmi nebezpečnú. "Tá trať je na zabitie, je veľmi záludná. Vrchná časť má spád, okamžite naberiete veľkú rýchlosť. Zákruty sú ostré, ľahko sa môže stať, že vám utečie hrana lyže," komentoval pre AP náročnosť zjazdovky Miller.

Nakoniec sa prekvapujúcim víťazom zjazdu stal Rakúšan Matthias Mayer. O šesť stotín sekundy zaostal Talian Christof Innerhofer a bronz berie s odstupom 10 stotín Nór Kjetil Jansrud. Olympijský zjazd absolvoval aj Martin Bendik.

S vysokým štartovým číslom 43 na trati veľmi neriskoval a s odstupom 9,16 s sa zaradil na 45. miesto celkového poradia. Olympijský zjazd dokončilo 47 pretekárov z pôvodnej päťdesiatky na štarte. "Som rád, že som vôbec došiel do cieľa. Trať bola ako jedno veľké hokejové klzisko, ale s množstvom náročných pasáží," povedal v prvej reakcii pre RTVS Martin Bendik.

Neprimerane a s emóciami potom reagoval na jednom z portálov. Podľa viacerých zdrojov ide priamo o nášho mladého lyžiara. Pozrite sa, čo napísal:

Diskusný príspevok Martina Bendika Galéria fotiek (2) Zdroj: Facebook.com

Aby sme mu ale nekrivdili, aj podľa odborníkov je trať extrémne náročná. Redaktor britskej televíznej a rozhlasovej stanice BBC Graham Bell sa rozhodol prejsť celú trať s kamerou v ruke, pričom jej náročnosť počas zjazdu komentuje. Posúďte tieto zábery sami.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA, Športky/bap
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy