Kuzminová opäť v akcii: V piatok zabojuje o ďalšiu medailu

Anastasia Kuzminová sa teší z prvého zlata v SočiAnastasia Kuzminová sa teší z prvého zlata v Soči Zdroj: SITA

ČERVENÁ POĽANA - Dvojnásobnú olympijskú víťazku v biatlonovom šprinte Anastasiu Kuzminovú čaká v komplexe Laura nad Červenou Poľanou už tretí štart na XXII. zimných olympijských hrách v Soči.

Dvadsaťdeväťročná Banskobystričanka už v čiernomorskom letovisku jednu medailu získala a v piatok popoludní sa predstaví vo vytrvalostných pretekoch na 15 km. Na štart sa postavia aj ďalšie tri Slovenky - Jana Gereková, Terézia Poliaková a Martina Chrapánová. Pre Poliakovú to bude olympijská súťažná premiéra, Chrapánová skončila v nedeľňajšom šprinte na 62. priečke.

Pred štyrmi rokmi sa Kuzminovej v individuálnych vytrvalostných pretekoch príliš nedarilo, po piatich chybách na strelnici obsadila 39. miesto. Gerekovú vtedy klasifikovali na 46. pozícii.

Prvenstvo bude obhajovať Nórka Tora Bergerová, ktorá vo Whistleri zdolala Kazašku Jelenu Chrustalevovú aj Bielorusku Dariu Domračevovú. Bieloruská reprezentantka si suverénne počínala v stíhacích pretekoch a v piatok bude jednou z ašpirantiek na cenný kov, rovnako aj v utorok strieborná Bergerová.

Anastasia Kuzminová po šiestej pozícii v utorkovej stíhačke pripomenula, že na sklamanie nie je čas, pretože do konca hier v Soči je ešte ďaleko. "Máme ešte ďalšie preteky, budú ešte ďalšie pokusy. A bojovať budeme aj v štafetách," povedala úspešná slovenská biatlonistka.

Chuť zabojovať potvrdila aj Jana Gereková, ktorá v stíhacích pretekoch skončila na 35. mieste. "Potešilo by ma, ak by som sa nominovala do pretekov s hromadným štartom. Na to však potrebujem najmä dobre zastrieľať," povedala 29-ročná Liptáčka.

Piatková individuálna súťaž biatlonistiek na 15 km sa začne v komplexe Laura o 18.00 h miestneho času (15.00 h SEČ).