Bajčičák siahal na medailu: Nakoniec ho elita odsunula na 23. miesto

Martin BajčičákMartin Bajčičák Zdroj: SITA

SOČI - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák chvíľu siahal na medailu v piatkových pretekoch na 15 km klasickou technikou na zimných olympijských hrách 2014 v ruskom Soči. Zlatú medailu získal Švajčiar Dario Cologna. V komplexe Laura nadviazal na prvenstvo z nedeľňajšieho skiatlonu. Strieborný kov si v Červenej Poľane vybojoval Švéd Johan Olsson, bronzová medaila patrí jeho krajanovi Danielovi Richardssonovi.

"Získať zlato je úžasné. Nemohol som uveriť, keď som vyhral prvý raz, teraz opäť. Bolo to náročné, ale veľmi dobre som sa na preteky pripravil," uviedol pre informačný servis ZOH 2014 Cologna. "Po prvom zlate som prežíval veľké emócie, teraz sú to pre mňa jednoducho neuveriteľné momenty," dodal Cologna.

Tridsaťsedemročný rodák z Dolného Kubína Bajčičák bol po príchode do cieľa priebežným lídrom, neskôr štartujúci pretekári s dlhodobo vyššou výkonnosťou ho postupne odsunuli mimo elitnej dvadsiatky na 23. miesto. Na trati je ešte asi tridsať bežcov, ktorí by nemali výrazne zmeniť poradie na elitných tridsiatich priečkach.

"Cítil som sa uvoľnene, od začiatku som išiel s rezervou. Myslím si, že som podal stopercentný výkon. Verím, že zlepším svoj výsledok zo skiatlonu," uviedol pre RTVS Bajčičák, ktorý v nedeľňajšom skiatlone (15 km klasicky + 15 km voľne) obsadil 31. miesto.

"Myslím si, že trať mi sadla, bola silovejšia, čo mi vyhovuje, pretože nie som rýchlostný typ. Zvládol som aj náročné zjazdy. Myslím si, trať bola oveľa lepšia ako včera počas pretekov žien," povedal Bajčičák, ktorý absolvuje v Soči ešte tímšprint klasickou technikou s Petrom Mlynárom (19. februára) a beh na 50 km voľnou technikou s hromadným štartom (23. februára). "V tímšprinte nie sme favoriti, pokúsime sa s Peťom Mlynárom byť okolo dvanásteho až pätnásteho miesta," dodal Martin Bajčičák.

Doterajšími najlepšími výsledkami Martina Bajčičáka na ZOH sú 8. miesto v skiatlone a 8. miesto v tímšprinte s Ivanom Bátorym v Turíne 2006.