Slovenská reprezentantka sa sťažovala na počasie v Soči: Z tepla jej puchli nohy

Tatiana Bodová počas olympiády v SočiTatiana Bodová počas olympiády v Soči Zdroj: SITA

SOČI - Slovenská šortrekárka Tatiana Bodová si v sobotu na ZOH v Soči odkrútila svoj olympijský debut na 1500 m vzdialenosti. Pod piatimi kruhmi skončila v konkurencii 36 šortrekárok na 29. pozícii.

"Poznala som svoje reálne šance, vedela som, že nevyhrám svoju rozjazdu a užívala som si účasť na ZOH. Čo sa týka aklimatizácie, tak som nepociťovala žiadny rozdiel. Snáď iba v tom, že sa mi ťažšie jazdilo, keďže je tu veľmi teplo a my v Spišskej Novej Vsi máme veľkú zimu. Z toho vyplývalo, že ma viac boleli nohy, puchli mi v korčuliach, no nie je to až taký veľký rozdiel," uviedla Bodová, ktorá pricestovala do dejiska ZOH v Soči dva dni pred štartom pretekov. "Nepociťovala som žiadnu nervozitu, skôr som sa bála a mala stres počas kvalifikácie a tu to bol už skôr relax. Snažila som si to užiť, pretože som vedela, na čo mám," dodala.

Slovenke zabezpečili účasť v Soči dve posledné súťaže Svetového pohára z talianskeho Turína a ruskej Kolomne. V Rusku obsadila 47. pozíciu (2:42,689 min) a o týždeň skôr si v Turíne vybojovala 30. pozíciu v slovenskom rekorde 2:25,847. Hlavnou disciplínou však bola 1000 m vzdialenosť, kde ale neuspela. "Tisícka bola moja trať, chcela som sa kvalifikovať práve na nej. Túto sezónu sa mi však veľmi nedarilo. Neviem čím to bolo, pretože som trénovala to isté a možno i viac ako v predchádzajúcej sezóne a tá bola omnoho lepšia. Budem sa snažiť a trénovať, aby som sa dostala na ďalšie ZOH," konštatovala Bodová.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy