Ďalšia fantastická správa zo Soči: Slovák Krako zlato neobhájil, má ale striebro!

Jakub Krako sa radujeJakub Krako sa raduje Zdroj: SITA

ROZA CHUTOR - Lyžiar Jakub Krako obsadil v obrovskom slalome zrakovo postihnutých na XI. zimných paralympijských hrách skvelé druhé miesto a vybojoval pre Slovensko druhú striebornú medailu na ZPH 2014. Celkovo slovenskí športovci získali v Soči šesť cenných kovov.

Krako, ktorý v disciplíne obhajoval zlato z Vancouveru, v súčte oboch kôl zaostal za víťazom Macom Marcouxom z Kanady 2,04 sekundy. Poradie na prvých dvoch miestach zostalo v porovnaní s 1. kolom nezmenené, tretí skončil domáci Rus Valerij Redkozubov (+3,95). Z pätice slovenských reprezentantov v tejto kategórii skončil ako druhý najlepší Marek Kubačka na ôsmom mieste, Radomír Dudáš bol desiaty, Michal Beladič jedenásty. Nedarilo sa Miroslavovi Harausovi, ktorý v druhom kole spadol.

Súťaže v zjazdovom lyžovaní uzavrie v nedeľu obrovský slalom žien, kde má Slovensko zastúpenie v osobe Henriety Farkašovej medzi zrakovo postihnutými a Petry Smaržovej v súťaži telesne postihnutých.

Viac o téme: Paralympiáda Krako Druhý