Hlohovec premárnil dobrý vstup do zápasu: V Pohári EHF bojoval, ale opäť nezabodoval

Hráč Hlohovca Peter Dudáš a hráči Konstancy Ioan Marius Novanc a Andrei Bogdan Criciotoiu v súboji o loptuHráč Hlohovca Peter Dudáš a hráči Konstancy Ioan Marius Novanc a Andrei Bogdan Criciotoiu v súboji o loptu Zdroj: SITA

HLOHOVEC - Hádzanári HC Sporta Hlohovec sa v skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2013/2014 opäť nedočkali prvého bodového zisku, keď v sobotňajšom zápase 5. kola D-skupiny podľahli HCM Konstanca tesne 25:27 (15:12).

Hlohovčania neodplatili rumunskému súperovi prehru z jeho palubovky (22:31) a zároveň nepripravili svojmu trénerovi Martinovi Liptákovi víťazný darček k nedeľňajším 50. narodeninám. Úradujúci slovenský vicemajster je v tabuľke štvrtý a už od minulého týždňa nemá šancu zasiahnuť do bojov o postup do štvrťfinále. Svoje účinkovanie v tejto edícii Pohára EHF zavŕši v nedeľu 30. marca duelom od 17.15 h na pôde nemeckého lídra skupiny Füchse Berlín, ktorý v sobotu remizoval v Chambéry 25:25.

Hlohovec si lepší začiatok stretnutia ani nemohol želať, viedol 6:1 a po necelej štvrťhodine hry 7:2. Sľubný náskok si držali domáci aj v ďalšom priebehu I. polčasu. V 22. min svietil na ukazovateli skóre stav 11:7 pre Sportu, ale Konstanca sa potom dotiahla na 9:11 v 25. min. Pred prestávkou však ešte zverenci trénera Liptáka mierne zvýšili svoj náskok a do kabín odchádzali za vedenia 15:12.

Aj v úvode druhého dejstva si Hlohovčania držali odstup. Ešte v 36. min vyhrávali 16:13, ale nezvládnutý nasledujúci úsek, počas ktorého šesťkrát inkasovali a ani raz neskórovali, posadil súpera na koňa. Konstanca sa ujala v 46. min vedenia 19:16. Až potom sa opäť gólovo presadili domáci (17:19), ktorí v zostávajúcom čase museli doťahovať náskok rumunského súpera. Ten mal v 55. min k dobru tri góly (23:20), ale o tri minúty neskôr už len jeden (25:24). Hráčom Sporty sa nepodarilo prikrášliť domácu rozlúčku s európskou pohárovou súťažou a napokon prehrali 25:27.

HC Sporta Hlohovec (SR) - HCM Konstanca (Rum.) 25:27 (15:12)
Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazur 3, Laho, Holdoš 7, M. Baláž 8, Miženko, Ľ. Ďuriš 2, Petrov, Janíček, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 2, Dudáš 3
Najviac gólov za Konstancu: Simicu 7, Buricea 6
Pok. hody: 4/3 - 3/0, vylúčení: 6 - 2, rozhodovali: E. Vitaku a A. Vitaku (obaja Kos.), 1500 divákov

Martin Lipták (tréner Sporty Hlohovec): "Blahoželám rumunskému tímu k víťazstvu. Fanúšikovia museli byť dnes spokojní, pretože videli tvrdé súboje a pekné góly. Zápas mal dobrú atmosféru, ale, žiaľ, slabých rozhodcov. Škoda, že sa nám nepodarilo získať nejaký bod"

Dušan Olejár (brankár Sporty Hlohovec): "Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia a prvé dejstvo sme vyhrali o tri góly. Rozhodujúce však bolo, že v prvej štvrťhodine druhého polčasu sme dali len jeden gól. Hostia stav otočili a nám sa v závere nepodarilo aspoň vyrovnať."

Zvonko Šundovski (tréner HCM Konstanca): „Odohrali sme tu náročný zápas, ktorý však nebol pekný. Hlohovčania hrajú doma veľmi dobre. My sme nezachytili začiatok stretnutia, no v druhom polčase sa mojim chlapcom začalo dariť a duel sme dotiahli do víťazného konca. Z družstva Sporty sa mi najviac páčili Ďuriš a Dudáš. Dlho som nezažil, aby sme v zápase nepremenili ani jednu sedmičku. Dnes nám ich zneškodnil Olejár.“

Laurentiu Mihai Toma (pravý krídelník HCM Konstanca): „Začali sme veľmi zle a prehrali sme prvý polčas, ale v druhej časti sa skóre, naštastie, otočilo. Veríme, že sa nám podarí obsadiť v skupine 2. miesto, keďže posledný duel proti Chambéry hráme doma.“

Chambéry Savoie Handball (Fr.) - Füchse Berlín (Nem.) 25:25 (12:10)