VIDEO Sagan pred Okolo Flámska v skvelej forme: O triumf zabojuje na víťaznom bicykli z Harelbeke

Peter Sagan Peter Sagan Zdroj: cyclingnews.com

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa v drese tímu Cannondale v nedeľu postaví na štart veľkej jarnej klasiky Okolo Flámska, kde bude patriť medzi hlavných favoritov. Jeho výborné výsledky z posledných pretekov jasne ukázali, že Slovák je aktuálne v skvelej forme a Sagan si právom môže brúsiť zuby minimálne na obhajobu vlaňajšieho druhého miesta.

V minulom roku Sagana na Okolo Flámska predbehol iba Fabio Cancellara a slovenský cyklista určite aj v tomto roku môže pomýšľať na pódiové umiestnenie. V jeho snahách ho samozrejme podporujú mechanici tímu Cannondale, ktorí prakticky nepretržite pracujú na zdokonaľovaní bicyklov pre svojich jazdcov.

Peter Sagan na Okolo Flámska bude opäť jazdiť na dôverne známom modeli Evo Hi-Mod, na ktorom len pred pár dňami dosiahol triumf v belgickom Harelbeke. Dvadsaťštyriročný Sagan dosiahol v tomto kalendárnom roku už štyri víťazstvá. Triumfoval v jednej z etáp pretekov Okolo Ománu, tiež v etape na Tirreno-Adriatico, v prípravnej klasike E3 Harelbeke v Belgicku a stal sa aj víťazom prvej etapy na trojdňových cyklistických pretekoch VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde v Belgicku. V nedeľu skončil na ďalšej klasike Gent - Wevelgem tretí.

Pozrite si exkluzívne video, v ktorom slovo dostáva jeden z mechanikov Saganovho tímu

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: cyclingnews.com, velonews.competitor.com, VIDEO: youtube
  • Zdroj: športky, cyclingnews.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá