Východ ovládol slovenský volejbal: Humenné o štvrtý titul, Svidník do premiérového finále

Volejbalisti HumennéhoVolejbalisti Humenného Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Vo finále volejbalovej extraligy mužov proti sebe nastúpia tímy z východu republiky ŠK Chemes Humenné a VK Slávia Svidník. Do boja o titul sa dostali najrýchlejším možným spôsobom a semifinálové série vyhrali hladko 3:0. Humenné vyradilo v najkratšom možnom čase Prešov, Svidník zasa Myjavu.

Humenné čakajú súboje o štvrtý majstrovský titul. Tím z horného Zemplína sa tešil z extraligových prvenstiev vždy v párnych rokoch od roku 2008 (2008, 2010, 2012). Svidník sa prebojoval do finále prvýkrát v klubovej histórii. Najdôležitejší zápas existencie VK Slávia zvládli hráči v sobotu za 81 minút a po výhre 3:0 sa tešili z postupu. Zverenci trénera Petra Kalného kráčali v skvelej atmosfére vypredanej haly do finále pevným krokom.

„Som šťastný, že sme túto sériu zvládli v troch vystúpeniach, lebo keď sa play off začne naťahovať, nikto nevie, kedy a ako sa skončí. Za kľúčový považujem prvý zápas, v ktorom sme otočili z 0:2 na 3:2. V ďalších dvoch dueloch sme mali mentálne navrch, už sme nestratili ani jeden set a to o niečom svedčí,“ cituje web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) trénera Svidníka Petra Kalného.

Finálová séria sa začína podľa vyžrebovania súťaže 16. apríla v Humennom, ďalšie termíny sú 17., 23., 24., prípadne 27. a 30 apríla a 3. mája. Nový majster bude známy najskôr 24. apríla, finále sa hrá na štyri víťazstvá.

VK Slávia Svidník - Spartak VKP Myjava 3:0 (21, 14, 25) - konečný výsledok série: 3:0, Svidník postúpil do finále
79 min, rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 500 divákov

ŠK Chemes Humenné - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (18, 23, 19) - konečný výsledok série: 3:0, Humenné postúpilo do finále
77 min, rozhodovali: Servický a Drobňák, 450 divákov 

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články