Volejbalistky zabojujú o slovenský trón: Vo finále po štvrtý raz Doprastav a Slávia

Volejbalistky Slávie EU a ich radosť po zisku 14. majstrovského tituluVolejbalistky Slávie EU a ich radosť po zisku 14. majstrovského titulu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Štvrtýkrát za sebou bude finále slovenskej extraligy vo volejbale žien záležitosťou bratislavských tímov VK Doprastav a VK Slávia Ekonomická univerzita. Celkovo sa títo dvaja súperi stretávajú v bojoch o trón po piaty raz. V sezóne 2008/2009 vyhrali "doprastaváčky" sériu 3:0. O dva roky neskôr boli úspešnejšie "slávistky", keď triumfovali 3:2.

Predvlani sa titul opäť sťahoval do PKO po víťazstve Doprastavu 3:2. Pozícia obhajcu prvenstva aktuálne patrí Slávii, ktorá v minulej sezóne uspela vo finále celkovo 3:1. Slávia je historicky jednoznačne najúspešnejší slovenský volejbalový klub. V doterajších 21 ročníkoch najvyššej republikovej súťaže ani raz jej hráčky nechýbali vo finále. Štrnásťkrát z neho vyšli úspešne. Zvyšných sedem titulov si rozdelili volejbalistky Žiliny (2x), Senice (3x) a Doprastavu (2x).

V tejto sezóne sa dve najlepšie slovenské ženské družstvá posledných rokov stretli trikrát a vo všetkých zápasoch zvíťazil Doprastav. Najskôr to bolo dvakrát v rámci Stredoeurópskej ligy a potom vo finále Slovenského pohára. "Slávistky" uhrali v týchto troch súbojoch iba dva sety.

Hráčky Doprastavu v tohtoročnom play-off vyhrali všetkých päť zápasov. Vo štvrťfinále eliminovali COP Nitra dvakrát 3:0, v semifinále si poradili s hráčkami VISTA real Pezinok (3:0, 3:0, 3:1). Slávia vo štvrťfinále vyradila Spišskú Novú Ves bez straty setu, v semifinále si na volejbalistkách bratislavského klubu vylámali zuby hráčky Volley project UKF Nitra. Nitrianky získali v troch dueloch dva sety.

Séria na tri víťazstvá sa začne v stredu 9. apríla. Výhodu domácej palubovky bude mať Doprastav. Majster bude známy najskôr v stredu 16. 4., prípadný piaty duel je na programe v utorok 22. apríla.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy