Víťazom klasiky Paríž-Roubaix sa stal Holanďan Terpstra, Sagan skončil šiesty

Niki TerpstraNiki Terpstra Zdroj: SITA

ROUBAIX - Holandský cyklista Niki Terpstra prekvapujúco vyhral klasické preteky Paríž-Roubaix. O triumfe 29-ročného jazdca tímu Omega Pharma – Quick Step na 112. ročníku podujatia s povestnými pasážami na dlažobných kockách rozhodlo sólo v závere.

Na druhom mieste skončil Nemec John Degenkolb, tretí švajčiarsky obhajca titulu Fabian Cancellara. Lepší z dvojice slovenských zástupcov Peter Sagan prišiel do cieľa šiesty. Jazdec tímu Cannondale mal približne sto kilometrov pred cieľom defekt a musel meniť bicykel. Úspešne za pomoci kolegov dobehol pelotón. Pred finále bojoval o vavríny v 11-člennej vedúcej skupine, z ktorej sa napokon úspešne odpútal víťazný Terpstra.

"Pre mňa je to najkrajšia klasika. Je sen ju vyhrať. Bol to veľký cieľ," tešil sa v cieli víťazný Holanďan. "Snažil som sa, ale nešlo to. Jazdil som na víťazstvo, no nedopadlo to podľa mojich predstáv," reagoval Cancellara, ktorý by si v prípade úspechu pripísal štvrtý triumf na podujatí prezývanom "Peklo severu".

Paríž - Roubaix: 257 km: 1. Niki Terpstra (Hol.) Omega Pharma - Quick-Step 6:09:01 h, 2. John Degenkolb (Nem.) Giant Shimano +20 s, 3. Fabian Cancellara (Švaj.) Trek Factory Racing, 4. Sep Vanmarcke (Bel.) Belkin Pro Cycling, 5. Zdeněk Štybar (ČR) Omega Pharma - Quick-Step, 6. Peter Sagan (SR) Cannondale - všetci +20 s.