Šťastný s bratmi prerazia v Hollywoode: O obávaných útočníkoch natočia film

Zľava uprostred: Anton Šťastný, Peter Šťastný a Marián Šťastný
Zľava uprostred: Anton Šťastný, Peter Šťastný a Marián Šťastný

QUEBEC - Priezvisko Šťastný znamená v hokeji ešte stále veľmi veľa, a to nielen na Slovensku. Vo svete sa stalo slávnym až natoľko, že v Hollywoode sa rozhodli natočiť o bratoch Šťastných film. Dôležitou osobou bude Gilles Léger, ktorý podpísal s filmovým štúdiom lukratívnu zmluvu. Tento muž stál totiž za dramatickým útekom Petra, Mariána a Antona z Československa.

O úteku z rodnej vlasti už sa písalo aj v knižnej podobe a autori tvrdia, že má všetky atribúty dobrého špionážneho filmu. Konečné dielo však určite nebude iba o bývalom režime, všetkých troch bratov sa úzko dotýka aj história slovenského hokeja.

Obávané útočné trio bratov Šťastných naháňalo svojho času strach súperom v československej lige, reprezentácii, ale aj v NHL. Mladší Anton s Petrom ušli v roku 1980 do zahraničia bez Mariána, ktorý mal v tom čase už pomerne veľkú rodinu.

Marián na to nikdy nezabudol a podľa verejne známych informácií sa už súrodenci spolu roky poriadne nerozprávajú. Práve Marián má byť pri natáčaní nového filmu o ich rodine poradcom, hlavnú ideu snímky však schválili všetci traja. "Chcem, aby bol film verný realite, ktorá nie je príliš ozdobená," povedal na margo cieľov filmového spracovania Marián Šťastný. Celé natáčanie by malo trvať štyri až päť rokov.

Gilles Léger medzitým zabezpečuje preklad knihy zo slovenčiny do anglického jazyka. Film by mal vzniknúť v koprodukcii s Francúzskom a špeciálne kanadským Quebecom, v ktorom bratia Šťastní hrávali v 80. rokoch a kde najstarší Marián vlastní hotel a golfové ihrisko. Informácie priniesol kanadský športový web tvasports.ca.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
Športky/bap
Foto:
SITA

DISKUSIA