Volejbalisti Humenného krok od titulu: Na palubovke Svidníka získali majstrovský mečbal

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

SVIDNÍK - Volejbalisti Chemesu Humenné zvíťazili v stredajšom treťom stretnutí finále play off extraligy mužov na palubovke Svidníka za 131 minút 3:1 na sety. V sérii tak vedú už 3:0 na zápasy a prvý mečbal budú môcť premeniť na zisk titulu v najkratšom možnom čase už vo štvrtok opäť na palubovke Svidníka.

Tretí finálový duel na palubovke Svidníka poznačila hneď v jeho úvode búrka, ktorá mala za následok výpadok elektrického prúdu a prerušenie stretnutia. Duel napokon pokračoval a ten priniesol opäť vyrovnané dianie rovnako ako v prvých dvoch zápasoch v Humennom. Hráči oboch mužstiev sa v jeho závere doťahovali vo vedení, napokon sa zo zisku prvého dejstva tešili za 47 minút Humenčania v pomere 28:26.

Druhé i tretie dejstvo už mali jednoznačnejší priebeh a oba trvali zhodne 28 minút. Hostia si v priebehu druhého setu vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý napokon zúročili v triumf o šesť bodov (25:19). Rovnakou kartou odpovedali aj domáci, ktorými niekoľkými presnými loptami a úspešnými podaniami viedli v závere toho tretieho 22:16. Hoci sa podarilo Humenčanom zahrať ešte niekoľko presných lôpt v rade do ihriska a zdramatizovať jeho priebeh, napokon domácim podľahli 22:25.

Začiatok štvrtého setu patril Humenčanom, ktorí sa najskôr dostali do vedenia 6:3 a po pätnástej výmene viedli už 10:5. Svidník však dokázal zmobilizovať sily a manko na súpera znížil v 23. výmene na 11:12, no to bolo zo strany domácich najbližšie priblíženie sa k súperovi. Chemes sa opäť dostalo do vedenia s dostatočným päťbodovým rozdielom a do záverečnej lopty si ho udržalo. Po triumfe 25:20 tak vedie Humenné už 3:0 na zápasy, vo štvrtkovom dueli na palubovke súpera tak bude mať k dispozícii prvý mečbal.

VK Slávia Svidník - Chemes Humenné 1:3 (-26, -19, 22, -20)
131 minút, rozhodovali: Höger - Hodoň
/na zápasy 0:3/

Slávia: Malina, Bucki, Drobňák, Skasko, Száraz, Sopko, libero Vitko (Soták, Kuchárik, Hruboška). Tréner: P. Kalný.

Chemes: Javorčík, Sarnecki, Mizerák, Joščák, Jakubov, De Amo, libero Szymczak (Pavelka, Mlynarčík, Boldy). Tréner: R. Vlkolinský.