Víťazné ťaženie Trnavy neukončila ani Žilina, Slovan opäť šokoval domácich fanúšikov, prestrelka v Senici

Lukáš Lupták a Róbert Vittek v súboji o loptuLukáš Lupták a Róbert Vittek v súboji o loptu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava budú oslavovať majstrovský titul v Corgoň lige 2013/2014 najskôr po 29. kole. Rozhodla o tom sobotňajšia senzačná domáca prehra lídra tabuľky v 28. kole s MFK Ružomberok 1:2. Slovan už po necelej polhodine mal dvojgólové manko, až v 87. min ho z pokutového kopu zredukoval Halenár. Skvelú formu potvrdil aj trnavský Spartak, ktorý po triumfe 3:1 nad Žilinou predĺžil svoju ligovú víťaznú šnúru už na šesť zápasov.

Slovan doma opäť nepríjemne prekvapil: Po Myjave Bratislavu dobyl aj Ružomberok

Už v 3. minúte sa hostia prekvapujúco ujali vedenia na Pasienkoch. Z prvého útoku vyťažili priamy kop, po jeho rozohratí Almaským si na loptu vyskočil nekrytý Bartoš a umiestnil ju do pravej časti brány domácich. V 17. minúte spálil veľkú šancu na vyrovnanie Milinkovič, keď jeho prudká hlavička, aj za prispenia obrancu, preletela tesne nad brvno. O päť minút sa do podobnej situácie ako zo začiatku zápasu dostal hosťujúci Maslo, ale Poláček jeho hlavičku zneškodnil. V 28. minúte sa Lupták prekľučkoval cez Josimova a jeho center premenil Ďubek na druhý gól Ružomberka.

Hneď po zmene strán Halenárovu strelu z priameho kopu vyrazil Nikolič. V 57. minúte Vittek po rýchlom protiútoku trafil pravú žrď brány hostí a neujala sa ani prudká strela Halenára zo 71. minúty. Ďalší podobný pokus domácich riešil o desať minút neskôr Nikolič vyrazením na roh, následne mieril do brvna Gorosito. V 85. minúte zastavil ružomberský brankár v šestnástke nedovolene prenikajúceho Mészárosa a nariadený pokutový kop premenil Halenár. To však bolo zo strany "belasých" všetko a Ružomberku doma podľahli 1:2.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:2 (0:2)
Góly: 87. Halenár (z 11 m) - 3. Bartoš, 28. Ďubek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Mészáros - Lupták, Nikolič, 1123 divákov

ŠK Slovan Bratislava: Polaček - Bagayoko, Gorosito, Niňaj, Josimov - Kolčák (30. Hudák) - Soumah, Grendel (30. Mészáros), Halenár, Milinkovič - Vittek

MFK Ružomberok: Nikolič - Lupták, Kružliak, Nosek, Maslo - Nagy - Ďubek, Almaský (63. Kotora - 83. Szöke), Bartoš, A. Lovás (71. Ferenčík) - Tawamba

Jozef Valovič, tréner Slovana: "Začiatok duelu nás zasiahol v hlbokom hernom útlme a na slabej úrovni bol aj náš prejav. Je to pre nás mementom pred finále pohára, takto sa nedá hrať ani na hodových zápasoch. V druhom polčase sme chceli skóre otočiť, mali sme určitý tlak, súper sa však dobre bránil. Vytvorili sme si niekoľko dobrých gólových príležitostí, ale mali sme aj smolu na kopačkách. Pošramotili sme si pohodu, ktorú sme mali po triumfe v Košiciach."

Jozef Chovanec, tréner Ružomberka: "Vydaril sa nám vstup do stretnutia. Po dlhom čase sme strelili prvý gól, čo nás upokojilo v krízovej situácii, v ktorej sa nachádzame. To, čo sme si povedali pred zápasom, sa nám podarilo splniť. V druhom polčase sa nám už až tak nedarilo. Aj preto, že Slovan zlepšil hru a vypracoval si gólové príležitosti. Mali sme šťastie, že sme si po sústredenom výkone v závere víťazstvo ustrážili."

Trnavský Spartak pokračuje vo víťaznom ťažení: Žilinu zostrelil tromi gólmi

Futbalisti Spartaka Trnava dosiahli v najvyššej dlhodobej domácej súťaži šieste víťazstvo v rade. V sobotu v 28. kole Corgoň ligy 2013/2014 zdolali pred vlastnými fanúšikmi MŠK Žilina 3:1, hoci krátko pred polčasovou prestávkou prišli o jednogólové vedenie (a brankárovi Rusovovi sa séria s čistým kontom skončila na 375 minútach).

Po zmene strán rozhodli o úspechu zverencov Juraja Jarábka Procházka a Sabo. Trnava si upevnila tretiu priečku, ktorá znamená štart v pohárovej Európe 2014/2015. Pred štvrtou Senicou vedie o 6 bodov, ale Záhoráci ešte majú k dobru sobotňajší domáci duel s Košičanmi.

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:1 (1:1)
Góly: 31. Kuzma, 61. Procházka, 67. Sabo - 42. Mihalík. Rozhodca: Vlk, ŽK: Kuzma, Sabo, Procházka - Škriniar, Paur. 3150 divákov.

FC Spartak Trnava: Rusov - Janečka, Čarnota, Tóth, Grabež (46. Schranz) - Kuzma - Sabo, Procházka, Chovanec - Vlasko (84. Gašparík), Vyskočil (68. Mikovič)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka (46. Jelič), Pjaček, Škriniar, Hučko (76. Kadlec) - Pečovský - Jurčo (62. Paur), Káčer, Škvarka, Mihalík - De Oliveira

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Videli sme veľmi dobrý futbal, na ktorý treba dve mužstvá. A dnes tu také v Trnave aj hrali. Viedli sme gólom Kuzmu, ale Žilina dokázala vyrovnať. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a dvoma gólmi rozhodli zápas. Teší ma, že mužstvo sa evidentne zlepšuje a na takýto futbal budú diváci radi chodiť."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Domáci dnes vyhrali zaslúžene. Prvá časť bola vyrovnaná, Trnavčania sa dostali do vedenia, no my sme pred polčasom pekným gólom vyrovnali. Žiaľ v druhom polčase sme súperovi ponúkli veľké množstvo šancí, z ktorých dve využil a zaslúžene vyhral."

Košice dvakrát neudržali vedenie: Senica víťazom pätgólovej prestrelky

Futbalisti FK Senica zostali na štvrtej priečke v tabuľke Corgoň ligy 2013/2014 a za tretím Spartakom Trnava zaostávajú aj po 28. kole len o tri body. Rozhodol o tom ich sobotňajší triumf 3:2 nad MFK Košice, hoci Záhoráci dva razy prehrávali. Napokon víťazný gól domácich strelil v 69. min Juraj Piroska, ktorý neskôr videl červenú kartu. Senica dosiahla len druhý triumf z ostatných ôsmich súťažných vystúpení. Košice prehrali tretí ligový duel za sebou, vo štvrtok ich v Myjave čaká finále národného pohára Slovnaft Cupu proti Slovanu Bratislava. Sprievodnou zaujímavosťou bolo, že na lavičkách sedeli dvaja českí kouči Pavel Hapal a Radoslav Látal, kamaráti a bývalí spoluhráči. Košice strelili v Corgoň lige gól po 220 minútach odmlky.

FK Senica - MFK Košice 3:2 (2:2)
Góly: 20. Roberto, 40. Kalabiška, 70. Piroska - 9. Pačinda, 23. Šinglár. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Irobiso, Mazáň, Pavlík, Gava - Sekulič, Diaby, Kavka, Pačinda, ČK: 85. Piroska (Senica), 1385 divákov

FK Senica: Šulla - Roberto (20. Slinkin), Pavlík, Gava, Mazáň - Ventúra - Piroska, Opiela, Jirásek (90.+2 S. Mráz), Kalabiška (88. Hiago) - Irobiso

MFK Košice: Tofiloski - Ostojič, Kafka, Sekulič - Korijkov, Šinglár (46. Urban) - Viazanko, Pačinda, Bukata - Diaby, Haskič (46. Novák - 74. Djodjevič)

Pavel Hapal, tréner Senice: "S výsledkom som spokojný, podarilo sa nám streliť tri góly Košiciam. Na jednej strane je to pre nás dobrá vizitka, na druhej našu defenzívnu činnosť nemôžem dnes pochváliť. Dostávame jednoduché góly. Myslím si, že pre diváka to bol pekný zápas s množstvom zaujímavých momentov. Hráme rozdielne doma a vonku. Verím, že sa to v tomto týždni zlomí a že z Ružomberka privezieme nejaké body."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Do zápasu sme vstúpili dobre. Išli sme skoro do vedenia. Paradoxne však to, čo nás zdobilo v predchádzajúcich ôsmich zápasoch, nám dnes nefungovalo. V defenzíve sme boli slabí. Hoci sme išli dvakrát do vedenia, súper vždy vyrovnal. V defenzíve sme mali strašné problémy. Dnes sme si nezaslúžili vyhrať a súperovi gratulujem k trom bodom."

Radosť v Dunajskej Strede: DAC prevalcoval Bystricu štyrmi gólmi

Futbalisti FK DAC 1904 Dunajská Streda urobili v sobotu v 28. kole Corgoň ligy 2013/2014 rázny krok k záchrane medzi elitou. Pred vlastnými fanúšikmi viedli nad hráčmi FK Dukla Banská Bystrica už v 6. min 2:0 a napokon zvíťazili presvedčivo 4:0. Aj po všeobecne dávnejšie známom administratívnom odrátaní 6 bodov mali v okamihu konečného hvizdu 3-bodový náskok pred poslednou Nitrou, ktorá v tento deň ešte hrá regionálne derby doma proti Zlatým Moravciam. "Vojaci" z Bystrice spadli z víťaznej vlny po troch triumfoch, resp. ôsmich nastrieľaných góloch. Dukla prehrala s Dunajskou Stredou po takmer šiestich rokoch: z predchádzajúcich siedmich vystúpení na trávniku tohto súpera vyťažila štyri víťazstvá a tri remízy, tentoraz si odváža debakel. DAC v jarnej časti súťažného ročníka ešte neťahal za kratší koniec.

DAC Dunajská Streda - Dukla Banská Bystrica 4:0 (2:0)
Góly: 1. Matúš, 5. Nosko (vlastný), 53. Gergel, 80. Nguekam. Rozhodoval: Michlian, ŽK: Nosko, Peňaška, Podstavek (všetci Banská Bystrica, 4578 divákov

DAC Dunajská Streda: Penksa - Turňa, Čaušič, Majerník, O. Szabó - Straka, Krišto (85. Kwin), Gergel  - Ujlaky (82. Valenta), Brašeň - Matúš (71. Nguekam)

Banská Bystrica: Boroš - Vajda, Savič, Nosko (46. De Vito), Podstavek - Považanec (64. Faško), Plavšič, Chrien, Slančík - Peňaška, Střihavka (46. Rejdovian)

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: "Začali sme veľmi dobre, a to sa odzrkadlilo na výsledku duelu. Musím pochváliť chlapcov, lebo si myslím, že pripravili našim fanúšikom pekný zážitok. Hrali sme skutočne dobre."

Norbert Hrnčár, tréner Banskej Bystrice: "Nezvládli sme zápas z hľadiska defenzívnej činnosti. Viac k tomu nemám čo dodať."

Posledná Nitra nezvládla záver duelu: Zlatým Moravciam podľahla rozdielom triedy

Futbalisti FK Nitra na poslednom mieste v tabuľke Corgoň ligy 2013/2014 zaostávajú za predposlednou Dunajskou Stredou už o tri body aj po zohľadnení koncosezónneho odpočtu šiestich bodov DAC. V sobotňajšom regionálnom derby v 28. kole najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže prehrali pred vlastnými fanúšikmi s FC ViOn Zlaté Moravce vysoko 0:3. Nitra hrala od 57. min v početnej nevýhode za stavu 0:1. Pomer síl na trávniku sa síce v 71. min vyrovnal, ale hostia pridali v závere dva góly. ViOn uspel vo všetkých troch tohtosezónnych ligových konfrontáciách, zhodou okolností vždy nastrieľal tri góly.

FC Nitra - ViOn Zlaté Moravce 0:3 (0:1)
Góly: 85. a 90.+1  Orávik, 9. Szabó. Rozhodoval: Leško, ŽK: Špalek, Böhm, Kostelný, Kolbas, Mikuš - Charizopulos, Chrappan, Mazan, Pavlenda, Babic, ČK: 57. Kolbas - 71. Charizopulos (obaja po dvoch žltých kartách, 890 divákov

FC Nitra: Putnocký - Kolbas, Kostelný, Pilár, Husár - Špalek (68. Harbuľák) - Mikuš (66. Dubeň), Augustín, Kutra, Boszorád - Böhm (64. Urblík)

ViOn Zlaté Moravce: Kuciak - Pavlenda, Chrappan, Majerník, Chren (62. Candrák) - Charizopulos - Orávik, Kováč, Babic, Mazan (87. Žák) - L. Szabó (76. Pribula)

Ladislav Hudec, tréner Nitry: "Zápas sme nezvládli psychicky. Hrali sme zle, výkony starších a skúsenejších hráčov boli slabé. Som sklamaný a mrzí ma to kvôli našim fanúšikom."

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: "Sme šťastní, pretože sme vyhrali derby, ktoré je pre nás vždy prestížne. Mužstvo si to zaslúžilo. Keďže sme boli v poslednej dobe vo výsledkovej kríze, verím, že sa nám podarí zvíťaziť aj v nasledujúcich stretnutiach."