Lev so šťastím rozhodol v predĺžení, o víťazovi KHL rozhodne siedmy duel

Gólové oslavy hokejistov pražského LevaGólové oslavy hokejistov pražského Leva Zdroj: levpraha.cz

PRAHA - O držiteľovi Gagarinovho pohára za triumf v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) 2013/2014 rozhodne až siedmy finálový zápas. HC Lev Praha si totiž v pondelňajšom šiestom stretnutí poradil s Metallurgom Magnitogorsk 5:4 po predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3. Vyvrcholenie ročníka bude v Rusku.

V pondelok začali lepšie hostia, kapitán Sergej Moziakin otvoril v 10. min skóre. Pražania však ešte do konca I. tretiny zvrátili vývoj, strelecky sa presadili Justin Azevedo a v poslednej minúte úvodnej časti hry Martin Ševc. Prostredná tretina patrila Metallurgu, ktorý ju vyhral 3:1, ale jednogólový náskok si neudržal až do záverečného hvizdu. Koniec sezóny aj nádejí na titul odmietol 141 s pred koncom riadneho hracieho času fínsky zadák Leva Mikko Mäenpää, ktorý prestrelil brankára Vasilija Košečkina a na rad prišlo predĺženie. V ňom už po necelých štyroch minútach skóroval ďalší obranca Nathan Oystrick a rozhodol. Dramatický duel sledovalo 16 894 divákov.

HC Lev Praha - Metallurg Magnitogorsk 5:4 po predĺžení (2:1, 1:3, 1:0 - 1:0) - stav série 3:3
Góly: 14. Azevedo (Ševc, O. Němec), 20. Ševc (O. Němec, Azevedo), 28. O'Byrne (Birner, Řepík), 58. Mäenpää, 64. Oystrick (Zackrisson) - 10. Moziakin (Zaripov, Jan Kovář), 23. M. Juňkov (Osala, S. Tereščenko), 25. Ch. Lee (Brent, Timkin), 39. Paré (Moziakin, Juňkov)

Lev: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Oystrick, O. Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal - Zackrisson, J. Novotný, Azevedo - Sekáč, Vrána, Thörnberg - Birner, N. Kapanen, Řepík - Ridderwall, Cingeľ, Matai

Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Biriukov, Chabarov, S. Tereščenko, Ch. Lee, Ibragimov, Metľuk, Malinovskij - Moziakin, Jan Kovář, Zaripov - Potechin, Kazionov, Paré - Kosov, Juňkov, Platonov - Osala, Brent, Timkin