VIDEO Domáca Chelsea v súboji o finále zlyhala: Atletico Madrid otočilo zápas a vo finále vyzve Real

Radosť hosťujúceho AtleticaRadosť hosťujúceho Atletica Zdroj: SITA

LONDÝN - Finálový duel futbalovej Ligy majstrov, ktorý sa uskutoční 24. mája v Lisabone, ponúkne prestížne madridské derby medzi Realom a Atléticom. Rozhodlo o tom stredajšie odvetné semifinálové stretnutie na londýnskom štadióne Stamford Bridge, v ktorom Atlético zdolalo domáci tím FC Chelsea 3:1. Prvý zápas v Madride sa skončil bezgólovou remízou. Atlético neprehralo v tejto sezóne Ligy majstrov v 12 zápasoch ani raz.

Real Madrid sa v utorok stal prvým finalistom po tom, ako v dvojzápase pokoril Bayern Mníchov celkovým skóre 5:0 (1:0 doma, 4:0 vonku). Vo finále Ligy majstrov si zahrajú prvý raz v histórii proti sebe madridské kluby a druhýkrát v histórii dva španielske tímy. V roku 2000 zhodou okolností taktiež 24. mája triumfoval v Paríži Real Madrid nad Valenciou 3:0.

Prvú šancu v stretnutí malo Atlético. Na konci štvrtej minúty center hosťujúceho stredopoliara Kokeho prekvapil gólmana Schwarzera, keď lopta pristála na brvne domácej bránky. V 19. min sa v päťke Chelsea dostával do šance Diego Costa, v poslednej chvíli zblokoval jeho strelu stopér Gary Cahill. Londýnčania odpovedali nádejnými "nožničkami" Davida Luiza. V 36. min zabojoval pri rohovej zástavke Willian a z následného centra Španiela Azpilicuetu profitoval aj s prispením teču jedného zo stopérov hostí jeho krajan a niekdajší kapitán Atlética Madrid Fernando Torres - 1:0. Hostia sa dočkali vyrovnania minútu pred prestávkou. Tiagov center do šestnástky vrátil Juanfran pred bránku a Adrián López poslal loptu "koníčkom" za Schwarzera - 1:1.

Radosť Adriana Lópeza, hráči Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA

Misky váh na stranu Madridčanov mohol v 47. min nakloniť Arda Turan, ale zblízka napálil len brankára Chelsea. V 53. min hosťujúci gólman Courtois reflexívne zasiahol pri hlavičke Terryho. O šesť minút neskôr Eto´o nešikovným obranným zákrokom fauloval v pokutovom území Diega Costu a sám faulovaný hráč sa z bieleho bodu nemýlil - 1:2.

Chelsea vrhla všetky sily do útoku, zakrátko mohol vyrovnať David Luiz, ale opečiatkoval iba žrď Courtoisovej bránky. Rozhodujúci úder zverencom trénera Josého Mourinha zasadil v 72. min Turek Arda Turan, ktorý dorazil do siete vlastnú hlavičku. Tá sa predtým odrazila od brvna bránky Austrálčana Schwarzera.

FC Chelsea (Angl.) - Atlético Madrid (Šp.) 1:3 (1:1) - prvý zápas 0:0, Atlético postúpilo do finále
Góly: 36. Torres - 44. Adrián López, 60. Diego Costa (z pok. kopu), 72. Arda Turan, rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Zostavy:
Chelsea: Schwarzer - Ivanovič, G. Cahill, Terry, Ashley Cole (54. Eto´o) - Azpilicueta, Ramires, David Luiz - Willian (77. Schürrle), E. Hazard - Torres (67. Demba Ba)
Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, D. Godín, Filipe Luís - Koke, Tiago, Mario Suárez, Arda Turan (84. Cristian Rodríguez) - Diego Costa (76. J. Sosa), Adrián López (66. Raúl García)

• Zdroj: SITA, športky