Suverénny Prešov prvým finalistom hádzanárskej extraligy: Tatran v derby nedal šancu Košiciam

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov sú prvým finalistom play off extraligy. Obhajca titulu v nedeľu zdolal 1. MHK Košice v treťom semifinálovom dueli presvedčivo 46:30 a v sérii triumfoval jasne 3:0 na zápasy.

Košičania držali s vysokým favoritom krok iba v úvodnej desaťminútovke. Po štvrťhodine hry odskočil Tatran na 11:8 a keď v 18. minúte narástlo manko hostí na päť gólov, ich kouč si zobral oddychový čas. Po dvadsiatich minútach to bolo už 16:9 a hoci potom Košice sériou troch gólov znížili na 14:17, domáci mali v prestávke sľubný náskok. Po zmene strán rozdiel v skóre v prospech obhajcu titulu výrazne narastal, v polovici druhej časti mal k dobru štrnásť gólov (35:21) a v ofenzívne ladenom stretnutí pohodlne dokráčal k postupu.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa v boji o titul stretnú s úspešnejším z druhého semifinále medzi HC Sporta Hlohovec a HK Topoľčany (na zápasy 2:1).

Prešovčania tak naďalej živia šancu získať ôsmy titul v rade a desiaty v ére samostatnosti. Tatran v dlhej časti ligovej sezóny nenašiel premožiteľa a víťaznú sériu v najvyššej domácej súťaži natiahol po semifinále už na 46 duelov. Nový slovenský majster bude známy najneskôr 28. mája.

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 46:30 (21:16)
Najviac gólov: Krok 10, Antl 7/2, Hrstka 5/1, Krištofík 5 - Fuňak 10/2, Drobňák 5, Ľoch, Melnyk po 4. Rozhodovali: Cibere, Richvalský, vylúčení: 1:1, 7 m hody: 3/3 - 2/2, 500 divákov
/na zápasy 3:0, postúpil Tatran Prešov/