Pražskému Levu došli peniaze: Hráči otvorene hovoria o sťahovaní!

Hokejisti pražského Leva
Hokejisti pražského Leva

PRAHA - Lev Praha napriek finálovej účasti nemusí v budúcom ročníku pôsobiť v kontinentálnej súťaži. Problémy s financovaním načrtol krátko po prehratom siedmom zápase série s Magnitogorskom obranca Ondřej Němec.

„Verím, že vedenie spraví všetko preto, aby sa Lev nemusel sťahovať a skvelý tím zostal pokope. Chceme sa o finále pokúsiť aj v budúcej sezóne.“ 

Nejasnú budúcnosť kontroverzného tímu, ktorý vstúpil do KHL v roku 2011 pod značkou Leva Poprad, pripustil i kapitán Jiří Novotný. „Bola by to obrovská škoda voči fanúšikom, ak by sme sa sťahovali inam.“

Rozpočet Levu sa šplhá ročne k 30 miliónom eur a súčasnému vlastníkovi sa ho i pre slabý divácky záujem nedarí napĺňať. V hre je tak vstup nového investora, ktorý by s veľkou pravdepodobnosťou znamenal ďalšie sťahovanie klubu. V kuloároch sa často spomína Mníchov. Pre vedenie KHL by bol posun k trhom ekonomicky silného Nemecka určite mimoriadne zaujímavý. 

Česko by však prišlo o zástupcu v KHL podobne ako pri ďalšej variante riešenia finančných problémov, ktorá hovorí o úplnom zániku klubu.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky
Foto:
levpraha.cz

DISKUSIA