Slovensko malo našliapnuté na senzáciu: Mladí hokejisti s Českom vybojovali predĺženie

Marek Hrivík a Marek Ďaloga zasahujú v súboji proti ČechomMarek Hrivík a Marek Ďaloga zasahujú v súboji proti Čechom Zdroj: SITA

MINSK - Senzácia sa nekonala, ale Slovensko môže byť spokojné. Hokejová reprezentácia vstúpila do turnaja majstrovstiev sveta vo veľkom štýle - prestížnym zápasom proti rivalovi z Česka. Ešte tri minúty pred koncom mal mladý tím okolo skúseného Miroslava Šatana blízko k senzačnému víťazstvu, no napokon prehral 2:3 po predĺžení a do tabuľky získal prvý bod. Z pohľadu Slovenska to bol najlepší zápas v sezóne a to naši hokejisti nehrali len v Soči na olympijských hrách, ale aj v príprave na šampionát. Už v sobotu Slovensko nastúpi opäť o 19.45 h proti ďalšiemu silnému súperovi z Kanady. Zápas sme sledovali ONLINE.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 26. Miklík (Tatar), 36. Viedenský (Réway, Miklík) - 7. Němec (Hudler, Červenka), 58. Jágr (Němec), 62. Klepiš (Vitásek, Ševc)

Vylúčení: 5:5, využitie presiloviek: 0:1. Strely na bránku 16:33

Zostavy:

SLOVENSKO: Ján Laco - Sloboda, Ďaloga, Valach, Švarný, Čerešňák, Marinčin - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Mikúš, Tatar  -Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Viedenský, Tybor

ČESKO: Salák - Němec, Kindl, R. Polák, Ševc, Zámorský, Kolář - Jágr, Sobotka, Klepiš - Hertl, Červenka, Rolinek - Sekáč, Jan Kovář, Hudler - Petružálek, Novotný, Zaťovič.

Rozhodcovia: Viačeslav Bulanov (Rus), Daniel Piechaczek (Nem.) - Stanislav Raming (Rus.), Ivan Deďuľa (Biel.)

62'   Škoda toho, Slovensko bolo blízko senzácie. Hralo dobre, ale objektívne ani počet striel 16:33 nehovorí v prospech našich.
62' Neuveriteľné, toto je škoda. Klepiš nevedel, čo s pukom, poslal ho na Jána Laca a dal gól. Slovensko prehralo s Českom 2:3 po predĺžení, do tabuľky mu pripíšu aspoň jeden bod. Slovenský gólman chytal výborne, obrancovia nemali dovoliť takúto strelu. Puk bol málo razantný a skončil v bránke.
61' Začalo sa predĺženie, Marcinko nevyhral buly.
    Treba priznať, že v úvode sme sa báli trochu, že to bude zlé. Ale Slováci pridali. S remízou v riadnom hracom čase musíme byť spokojní.
60' Slovensko bolo blízko k víťazstvu, napokon po 60 minútach sa teší z jedného bodu za remízu v radnom hracom čase. Nasleduje predĺženie, víťaz predĺženia získa druhý bod do tabuľky. Hrá sa na zlatý gól, čo znamená, že gólom sa končí zápas.

Jaromír Jágr strieľa vyrovnávajúci Galéria fotiek (11) Zdroj: rtvs

Vyrovnávajúci gól Česka

60'   Už to vyzerá na predĺženie, ale proti bol Nagy, na druhej strane Sobotka
58' Škoda. V tomto je veľkosť takých hráčov ako je Jágr. Slovensko bolo blízko k senzácii, ale česká legenda z hranice bránkoviska vyrovnala. A to Česi nepotrebovali ani hru bez brankára.
58'   Česi vrhli všetky sily do útoku, naši sa bránia a vzduchom vyhadzujú puk do stredného pásma. Dôležitá je koncentrácia.
56'   Česi bojujú, ale Slováci svoju obrannú tretinu ukážkovo zabetónovali. Posledné štyri minúty zostávajú do konca tretej tretiny. Teraz len neinkasovať.
55'   Slovenská elitná formácia je na ľade priveľmi dlho, viac ako minútu. Slovensko konečne strieda, prichádzajú čerstvé sily.
54'   Slobodov skvelý pokus, pravý betón Saláka bol proti gólu.
53' Slovensko bude hrať presilovku, výborná šanca pridať ďalší gól. Za Slovensko elitná formácia Šatan, Hrivík, Nagy, v obrane Sloboda a Ďaloga.
53'   Nervozita na českej striedačke. Česi sú aktívnejší, ale vďaka slovenskému národnému superhrdinovi majú smolu.
52' Marcinko uspel na buly, Skvelý Réway v úniku, ale gólman Čechov správne zasiahol. Obrovská šanca Slovákov, výborný Réway, ale mal smolu.
49'   Skvelá hra. Slováci nebojácne a svedomito, Česi sa snažia búšiť do slovenskej obrany. Ideálne by bolo, ak by Slováci pridali ďalší gól, aby upokojili hru. No na druhej strane, najdôležitejšie je momentálne brániť.
46'   A po pokuse Petružálka mal Laco aj šťastie. Čech netrafil puk pred prázdnou bránkou - nie nadarmo sa hovorí, že pri dobrom brankárovi je aj šťastie.
46'   Ján Laco je neuveriteľný, majstrovstvo ukazuje pri početných pokusoch Čechov.
46'   Šatan, ale nedostaneme sa pred českého gólmana, na druhej strane obranný zákrok Hrivíka.
45'   Neuveriteľná efektivita Slovákov - dva góly z desiatich striel. Česi vyslali na Jána Laca už 29 pokusov
44'   Dobrý výsledok by Slovensku pomohol psychicky, naši hokejisti nastúpia proti Kanade, ktorá dnes prekvapujúco podľahla po nájazdoch hokejovému trpaslíkovi z Francúzska
41' Hrá sa tretia tretina. Slovensko vedie nad Českom 2:1. Dravý a neskúsený tím vyhráva nad hráčmi, ktorí sa na hokej pozerajú s väčším nadhľadom.
40' Nemusíme sa nikam hrnúť, lebo vyhrávame. A počuť sirénu, máme za sebou 40 minút. V druhej tretine mladý slovenský tím zápas so superfavoritom Českom otočil.
39' Petružálek znenazdajky vystrelil z pravého kruhu na Jána Laca, skvelý slovenský gólman sa nenechal prekvapiť. Následne reflexívne vyrážačkou zasiahol pri ďalšom pokuse Čechov.
38'   Jágr vyhral buly, chcel prekvapiť Jána Laca, našťastie sa mu to nepodarilo. Ďalšie buly, úspešnejší Červenka.
36' Slovensko otočilo skóre. Gólový blesk Mareka Viedenského po akcii Miklík, Réway. Paráda. Slovensko vedie nad Českom, gól zčista-zjasna.
36'   Marcinko hľadal Miklíka, puk neskončil za Salákom. Na druhej strane Jágr vyskúšal Jána Laca.
35'   Opäť tečovaný puk na Jána Laca, ten ho prykryl
35'   Na slovenských hokejistoch vidieť miernu agresivitu, ktorá vyplýva zo zákernej hry Čechov, ktorú rozhodcovia nepochopiteľne púšťajú
34'   V závere slovenskej presilovky spolupráca Slovákov pred Salákom
34' Juraj Mikúš v presilovke sa pokúsil prekvapiť gólmana Česka.
33' Slovensko bude hrať presilovú hru, Marcinko dostal hokejkou do tváre. Na trestnú Kindl.
30'   Brejčák na ľade. V oslabení sme sa bránili, dokonca dravý Tatar sa dostal do úniku.
28'   Česi pred Jánom Lacom, teraz pritlačili.

Miklík strieľa vyrovnávajúci gól Galéria fotiek (11) Zdroj: rtvs

Vyrovnávajúci gól Slovákov

27' Ján Brejčák opäť na trestnej lavici, jeden z Čechov je na ľade po jeho faule. Roman Polák vstal, nie je zranený, čiže Brejčák zostane na lavičke len dve minúty.
26'   Žeby Česi zistili, že Slováci im môžu ublížiť a nie sú neškodní. Gól bol veľký impulz pre našich, Česi spravili za bránkou chybu, ale Dávid Skokan sa k strele nedostal.
26' Michel Miklík prekrásne delovkou dostal slovenský národný tím do hry, vyrovnané 1:1.

Slovensko - Česko Galéria fotiek (11) Zdroj: TASR
25'   Naši sú v pásme, Sloboda dáva Ďalogovi, Hrivíkov pokus stečovaný Ondřejom Němcom.
24' Slováci zostávajú v útočnom pásme, spolupráca Nagyho a Ďalogu, Šatan, hľadal Slobodu na modrej. Je to statické, chcelo by to viac strieľať a pokúšať sa. Následne Hrivíkovi skĺzol puk.
23' Slovensko bude hrať presilovku, faulovaný bol Marek Viedenský.
23'   Ubránili sme sa. Výborné hrá dnes Martin Marinčin.
21'   Ladislav Nagy inkasoval od Jágra nepríjemný úder pred zrakom rozhodcu, ale ten nepíska. Cítime miernu krivdu.
21' Hrá sa druhá tretina, naši začínajú v oslabení.

Tomáš Marcinko (vpravo) zo Galéria fotiek (11) Zdroj: SITA
20' Horúce chvíle na ľade arény Čížovka. Siréna a prestávka prišla pre Slovákov ako vykúpenie.
20'   Obrovský závar pred bránkou Jána Laca, našťastie neinkasoval gól. Najväčší kameň úrazu zrejme bude naša mladá neskúsená obrana.
20' Po trestuhodnej chybe Jána Brejčáka mohli Česi zvýšiť. Následne sa snažil odčiniť chybu, no pustil sa do Jágra a ide na trestnú lavicu. Budeme hrať v oslabení.
19'   Slováci začali slabšie, ale už sa rozbehli.
19' Zla rozohrávka Slovákov. Veľká príležitosť Juraja Mikúša, ktorý využil pomalosť Čechov. Ale Šatan nevyrovnal.
16' Tretia strela Slovákov na bránku: Nagy so Šatanom si vymenili puk, videli sa, no Nagyho strelu gólman zblokoval.
16' Hluché obdobie sa snáď skončilo, necelých 5 minút pred koncom prvej tretiny ide na trestnú lavicu za hákovanie jeden z Čechov. Budeme hrať presilovku. Naša elitná formácia hrá, Hrivík s krídlami Šatanom a Nagyom.

Prvý gól v zápase Galéria fotiek (11) Zdroj: rtvs

Gól do bránky Jána Laca

12'   Slovákom sa prečíslenie nepodarilo, jeden z českých bekov našich odstavil od puku.
11'   Hokej plný nervov pre divákov, ale náznaky šarvátok sú aj na ľade. Česi majú navrch. Zasa sú pred Jánom Lacom.
10'   Pokus Šatana, ale opäť sú v pásme Česi.
10' Štatistika Slovákov nepoteší, po polovici prvej tretiny Česi vystrelili 10 pokusov, Slováci ani jeden jediný.
8'   Hrá sa v plnom počte, ale Čechov gól naštartoval a vyzerá to na ľade akoby hrali presilovku.
7' Slovensko dostalo gól. Po strele Ondřeja Němca sa favorit ujal vedenia a Česi vedú na svetovom šampionát, využili presilovku o jedného hráča.
6'   Slováci sa bránia výborne, Šatan vyhodil puk. Následne Ondřej Nemec vystrelil a Hertl dorážal. Ján Laco to vychytal.
5' Martin Marinčin ide na dve minúty na trestnú lavičku, za faul na Sekáča. Teda 23 sekúnd budú hrať štyria Česi na troch Slovákov, následne takmer dve minúty budú mať Česi presilovku o dvoch hráčov.
4'   Naši zostávajú v útočnom pásme.
4' Sily na ľade sa vyrovnajú. Marek Viedenský sa po chybe Jágra dostal pred brankára Čechov, bol faulovaný a aj tak ešte vystrelil. Hrá sa so štyrmi hráčmi na oboch stranách.
3'   Vhadzuje sa pred Jánom Lacom, Tomáš Tatar na buly úspešný a vyhodili puk. Získavame cenné sekundy
3' Vylúčenie na strane Slovenska. Za hákovanie ide na trestnú lavicu Juraj Mikúš na dvakrát dve minúty, zranil totiž súperovho hráča.
2' Hertl a Kovář, Česi narobili Slovákom starosti. Jemne rozpačitý úvod z našej strany.
2. '   Česi hneď v úvode naznačili akciu, naši sa dopredu drali Réwayom. Držme Slovákom palce.
1' Hrá sa.
    Napätie stúpa, fanúšikovia sa dočkali. Česi majú skúsený tím, Slováci dravý a plný energie.
    Slováci dnes nastúpia v modrých dresoch, Česi v bielych.
    Zaujímavé bude v premiére Slovákov aj Čechov sledovať na ľade dve hrajúce legendy Miroslava Šatana a Jaromíra Jágra
    Slovensko nastupuje s omladeným tímom, ktorý má vekový priemer približne 26 rokov. Česi tiež dali priestor prevažne hráčom, ktorí neboli na olympijských hrách v Soči.
    Slovensko koučuje český tréner Vladimír Vůjtek, Čechov na šampionáte povedie Vladimír Ružička.

Viac o téme: Hokej Šatan Česko Slovensko Výsledok Vůjtek Minsk Majstrovstvá Sveta Online Šampionát
  • Zdroj: kt; Športky