VIDEO Krásna akcia v podaní mladých Slovákov: Tento gól sa zapíše do šampionátu ako jeden z najkrajších

Martin Réway, Marek Viedenský a Michel Miklík sa radujú po krásnom góleMartin Réway, Marek Viedenský a Michel Miklík sa radujú po krásnom góle Zdroj: SITA

MINSK - Slovenskí hokejisti siahali vo svojom úvodnom vystúpení na MS v Minsku na cenné víťazstvo, napokon sa museli uspokojiť s jedným bodom. V susedskom šlágri s Českom viedli v závere riadneho hracieho času 2:1, no 127 sekúnd pred koncom tretej tretiny Peter Čerešňák nepokryl skúseného Jaromíra Jágra a ten poslal duel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe Čechov Jakub Klepiš. No najkrajším momentom v zápase bol určite druhý gól Slovákov.

Mladučký Réway upútal niekoľkými dobrými ofenzívnymi ťahmi. No jeho najlepší moment nastal pri druhom góle Slovenska. Na začiatku akcie bol autor prvého gólu Michel Miklík, ktorý v náročnej pozícii ukontroloval puk, dostal ho do útočného pásma a do čistej pozície vysunul Réwaya. Ten ukázal svoje rozumové schopnosti, geniálnou prihrávkou našiel Viedenského, ktorý už nedal šancu českému gólmanovi.

"Pred zápasom by som bod bral. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, ale keď vyhrávame dve minúty pred koncom stretnutia 2:1, by sme si to mali ustrážiť," vyslovil sa po stretnutí Martin Réway.

Vynikajúci zápas odohral aj Marek Viedenský, okrem gólu pomohol mužstvu aj cennou hrou pri mantineli. "Zbytočne sme sa nechali vylučovať a oslabenia nás stáli veľa síl. Chceli sme to v tretej tretine ubrániť, škoda toho gólu na 2:2. V predĺžení sme zbytočne cúvali, nechali Klepiša vystreliť a prešlo to do bránky. Keby sme hrali celý zápas 5 na 5, mohli sme dnes vyhrať," myslí si 23-ročný center.

• Zdroj: sportky.sk, TASR