Drámu s Kanadou Slováci nezvládli: Rozhodli nešťastné góly v posledných minútach

Kanaďania sa radujú z výhry nad SlovenskomKanaďania sa radujú z výhry nad Slovenskom Zdroj: SITA

MINSK - Dobrý zápas, dráma do konca, no krutá prehra 1:4. Slovenskí hokejisti nad tímom Kanady vyhrávali, dlho to bol vyrovnaný zápas, no mladý tím nezvládol úplný záver, v ktorom inkasoval dva góly. Po dvoch dueloch s ťažkými súpermi má Slovensko na konte jediný bod za prehru s Českom po predĺžení. Mladý bojovný a motivovaný tím Slovenska si veril, v pondelok popoludní s Francúzskom už bude favoritom.

Zápas sme sledovali priebežne on-line.

Góly: 38. J. Ward (Garrison), 48. Hodgson, 58. Bieksa (Turris), 59. J. Ward - 33. Sloboda (Miklík)

Vylúčenia: 4:5, využitie presiloviek: 0:1. Strely na bránku 27:24.

Zostavy:

KANADA: Scrivens –  Bieksa, Garrison, Myers, Coburn, Gudbranson, Ellis, Rielly - Read, Turris, Chimera - MacKinnon, B. Schenn, Burrows - Brouwer, Hodgson, Kadri - Huderdeau, J. Ward, Monahan - Scheifele

SLOVENSKO: Ján Laco – Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Čerešňák, Švarný, Valach – Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar – Miklík, Marcinko, Tybor – Skokan, Šťastný, Mikúš - Réway

Rozhodcovia: Nord (Šved.), Olenin (Rus) – Puolakka (Fín), Suominen (Fín.)

Najlepším hráčom Slovenska je Martin Marinčin, za Kanadu vybrali Kyla Turrisa.
    Po dvoch zápasoch za dva dni prichádza v pondelok popoludní zápas s Francúzskom, ktorý Slováci už musia vyhrať, je to akoby povinná jazda.
60' Koniec. V druhom zápase zverenci českého trénera Vujtka Slováci prehrali a dnes nezískavajú ani jeden bod. Škoda. Dnes to bola smolná a smutná prehra 1:4.
59' Štvrtý gól Kanady. Toto si Slováci za výborný výkon nezaslúžili. Veľká škoda. V rozpätí minúty sme inkasovali dva góly. Skóre vyzerá hrozivo, no bola to veľká dráma.
58' Dve minúty pred koncom je definitívne rozhodnuté. Strela padla do bránky ponad Jána Laca do bránky. Dokonca sa zdá, že jeden z našich Ladislav Nagy to nešťastne tečoval.
58'   Kanaďania mohli rozhodnúť, výborný Ján Laco.
58'   Posledné tri minúty na vyrovnanie. Dopredu idú Kanaďania, chcú využiť naše diery v obrane.
57'   Riskantná prihrávka našich, hrá sa väčšinou v strednom pásme. Výborná šanca Tatara, no bez gólu.
55'   Máme tam elitní útok so Šatanom, Hrivíkom a Nagyom. Naši sa budú pokúšať o vyrovnanie zo všetkých síl, podobná situácia ako včera prežili Česi v dueli s našimi. Len im sa vyrovnať podarilo. Opäť sme mali veľmi dobre rozohraný zápas. Držme palce.
54'   Slováci pridali, sú aktívni aj podľa štatistík - strely na bránku 26:23
53'   Drzý Réway hrá výborne, získava puky.
53'   Strelec gólu Cody Hodgson opäť nepríjemný pred Jánom Lacom. Slovensko v plnom počte.
52'   Výborný ešte Juraj Valach. Začala sa presilovka Kanady. Slováci hrajú dobre, ale nemajú výrazný nápor. Škoda, že sme inkasovali druhý, smolný gól.
50' Čerešňák ide na trestnú lavicu za hákovanie.

Gól Karola Slobodu v Galéria fotiek (15) Zdroj: rtvs
49' Marcinko ide na trestnú lavicu, bude to vzájomné vylúčenie po jednom hráčovi na oboch stranách. Hrá sa štyria na štyroch. Vzájomná potýčka hráčov.
48' Kanada sa dostala do vedenia nešťastným gólom. Strelcom Cody Hodgson, ktorý zápästím prestrelil Jána Laca. Škoda, že sa tam nezorientoval Marinčin.

Súboj medzi Slovenskom a Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA
46' Obrovská príležitosť Kanaďanov, na opačnej strane veľká šanca Šatana. Skvelý a vyrovnaný hokej vidíme.
44'   Dobrá strela Miroslava Šatana. Vystrelil opäť Ďaloga. Slováci sa snažia, Kanaďania sú aktívnejší. Naši chlapci stavajú na obetavosti a snahe. Pánik teraz hľadal Marinčina, zákrok Scrivensa.
42' Martin Réway na ľade. Čiže je v tíme, hrá. Natiahnutý stehenný sval teda nebolo vážne zranenie.
41'   Brankár Scrivens ťarbavo zazmätkoval a zhodil si vlastnú bránku. Tak kuriózna situácia na úvod. Vylučovať sa nebude. Rozhodcovia to neposúdili ako úmysel, ale ako nešikovnosť.
41' Hrá sa tretia tretina.

Tomáš Marcinko a Ján Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA
40' Máme za sebou druhú tretinu. Aspoň si hráči oddýchnu, budú to potrebovať. V druhej tretine sme videli dva góly.
40'   Hrá sa na oboch stranách, usilujú sa aj Kanaďania, nenechávajú našim veľa miesta, ale aj naši sa pokúšajú presadiť, teraz Martin Marinčin.
38' Vyrovnané. Gól Kanady strelil Joel Ward. Jediný hráč čiernej pleti v kanadskom drese. Doslova vybojované a zaslúžené.
37'   Teraz sme mali šťastie. Ján Laco mal pri ďalšej strele istý zákrok. Kanaďania Slovákov riadne zovreli a usilujú sa o rýchly gól.

Gól Slovenska, zdiaľky strieľa Sloboda.

Oficiálnym strelcom gólu Šatan, vraj strelu Slobodu tečoval. Ale toto budú v zápise opravovať, dal ho Sloboda.
34'   Kanaďania sa rozbehli po inkasovanom góle, budú ešte nebezpeční.
33' Sloboda dáva gól od modrej čiary. Parádne využil presilovku a Slovákov posiela do vedenia. Karol Sloboda, jediný náš obranca na ľade počas presilovky, odčinil svoje chyby vo veľkom štýle. Slovensko vyhráva nad Kanadou 1:0, strela Scrivensovi prepadla popod lapačku.
32' Slováci zavreli Kanaďanov pred gólmanom, Pánik parádne vystrelil a Scrivens chytá.
31' Marek Ďaloga na zemi, Kadri mu sekol do tváre. Slovensko bude hrať presilovku.
30'   Rýchly hokej, ktorému zatiaľ chýbajú góly.
29'   Hra sa možno upokojí, skončila sa presilovka Slovákov - bez gólu.
28' Skvelá prihrávka Miklíka na Šatana, následne Miklíkova delovka a dorážka Šatana. Výborná presilovka v podaní Slovákov. Ale nekompromisná obrana Kanady.
27' Po veľkej chybe Karola Slobodu sme takmer v presilovke inkasovali. Tutovka jedného z kanadských hráčov. Toto sa nesmie stávať. Sloboda je dnes nejaký zaspatý, už druhá chyba tohto hráča dnes...
27'   Za viac ako šesť minút v druhej tretine sa hra z nášho pohľadu vyrovnala, ale jediný raz sme vystrelili na gólmana súpera.
27' Tomáš Tatar sa rútil dopredu po pravom krídle, ale bol faulovaný. Mohlo to byť aj trestné strieľanie. Budeme hrať aspoň presilovku.
25'   Je to viac boj z oboch strán, nevidíme divácky atraktívny hokej. Je tam množstvo chýb.
24' Pozor na protiútok Kanady, puk skončil pod Jánom Lacom, ktorý sám nevedel, kde má puk.
23'   Slovensko hrá presilovku výborne, ale bez strely. Akoby sme sa báli skúšať to na kanadského gólmana.
21' Čerešňák na zemi, ale nie vlastnou vinou. Budeme hrať prvú presilovku.
21' Nehrá sa ani polminúty a už musel zasahovať Ján Laco. Následne chyba v rozohrávke našich.
21' Začala sa druhá tretina.

Zápas Slovensko - Kanada Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA
    Potvrdzuje sa, že dnešný zápas nemá favorita. Kanada s viacerými mladými hráčmi proti výrazne omladenému výberu Slovenska. Vidíme výborný hokej s množstvom pekných akcií i tvrdých súbojov.
20' Koniec prvej tretiny. Slováci hrali dobre, ale až trikrát sa zbytočne nechali vylúčiť, čo súpera nakoplo a našich obralo o sily.
19'   Puk na hokejkách súpera, ale v našom pásme. Šatan a následne Valachov pokus. Stav sa nemení.
18' Pozor na Kanaďanov, ich veľká šanca. Hráme v plnom počte, dopredu sa dostal Viedenský. Chcelo by to nakopnutie pre Slovensko. Kanaďania majú vďaka presilovkám viac z hry. Na strely 12:8.
17'   Výborný Šatan, Kanaďania sa nevedia dostať do nášho pásma, ale našim oslabovky odoberajú priveľa síl.
16' Kanada dostala k dispozícii tretiu presilovku. Naši zbytočne faulujú, vylúčenia sa nedajú zvaľovať na rozhodcu. Na trestnú ide Marek Viedenský za hákovanie.
15'   Radoslav Tybor na ľade, výborne sme sa ubránili.
13' Zbytočný útočný faul Radoslava Tybora, Slovensko opäť čaká oslabenie.
12'   Tečovaný puk, Šatan sa tlačil do bránky, následne Marinčin. Kanaďania mali šťastie. Výborne!
11'   Slováci v plnom počte, hrajú zatiaľ parádne, Kanade sú vyrovnaným súperom. Len sa nesmieme uspokojiť. A hrá sa na góly, nie na herný prejav. Gól ešte nepadol.
9'   Mladá nádej Nathan MacKinnon v presilovkovej formácii Kanady. Zatiaľ Slováci zbierajú cenné sekundy v oslabení, dokonca Tatar mohol do protiútoku. Výborne, Slováci, vydržme. Ján Laco perfektne zakročil.
8' Prvé vylúčenie, v oslabení budú hrať Slováci, na trestnú lavicu odišiel Ivan Švarný.
8'   Rýchly hokej, ale plný nepresností. Teraz nevyšla prihrávka na Tatara. Bude sa vhadzovať pred našim gólmanom.
7'   Mladý Réway je ako 13. útočník - síce prezlečený, ale nehrá. Vraj sám chcel veľmi hrať napriek zraneniu.
7'   Slováci aj Kanaďania majú z prvého zápasu na konte prehru po predĺžení, resp. nájazdoch - Slováci s Čechmi, Kanaďania šokujúco s outsiderom Francúzskom.
6'   Húževnatí Kanaďania nešpekulujú s rozohrávkou, ale hrá sa na oboch stranách. Teraz Juraj Mikúš ohrozil gólmana.
4'   Na súpiske Kanady len 18-ročná nádej Nathan MacKinnon. O ňom pravdepodobne ešte budeme počuť.
3' Vynikajúca Šanca po akcii Hrivíka, v príležitosti kapitán Miroslav Šatan. Vystrašili sme súpera, výborne.
3'   Skokan veľmi dobre útočí, prihrávka na Juraja Mikúša vystihnutá obrancami.
2'   Tréner Slovenska poprehadzoval mierne formácie. Môže za to vypadnutie Réwaya zo zostavy.
1' Zápas sa hrá, hneď aj prvá mela. Po 39 sekundách posunutá bránka Jána Laca.
    Zo zostavy vypadol pre zranenie mladý Réway, tréneri teda dopísali na súpisku Andreja Šťastného. Čo je Réwayovi, lekári nešpecifikovali
    Dnes Slováci nastúpia v bielych dresoch, v bránke bude opäť skvelý Ján Laco.

• Zdroj: kt; Športky