Hanba pre slovenský hokej: Francúzi v tretej tretine štyrmi gólmi zničili Vůjtkov tím

Strelec dvoch gólov Slovenska Ladislav Nagy v zápase proti Francúzom pri brankárovi Cristobalovi HuetoviStrelec dvoch gólov Slovenska Ladislav Nagy v zápase proti Francúzom pri brankárovi Cristobalovi Huetovi Zdroj: SITA

MINSK - Slovenským hokejistom sa nepodarilo na svetovom šampionáte vyhrať ani v treťom zápase, tentoraz prehrali s outsiderom z Francúzska hrozivo 3:5. Súboj mali dobre rozbehnutý, ale pokazili si ho sami štyrmi inkasovanými gólmi v tretej tretine. Ťažké srdce môžu mať zverenci Vladimíra Vůjtka aj na rozhodcov, ktorí ich vylučovali za divné zákroky, ale tí im zápas neprehrali. Po dvoch zaváhaniach s najsilnejšími súpermi sa im blamážou s papierovo slabším tímom riadne skomplikovala šanca na postup medzi najlepšiu osmičku.

Vítame vás pri on-line prenose.

Góly: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Valach, Miklík) - 27. Amar, 50. Amar, 51. Rousell (Besch), 57. Fleury, 60. Rousell

Vylúčenia: 7:3, využitie presiloviek 1:3, góly v oslabení 1:0

Zostavy:

SLOVENSKO: Ján Laco - Sloboda, Ďaloga, Brejčák, Marinčin, Valach, Švarný, Čerešňák - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, J. Mikúš, Tybor - Šťastný

FRANCÚZSKO: Huet – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel – Treille, Meunier, Desrosiers – Fleury, S. da Costa, Bellemare – Rousell, Guttig, T. da Costa – Henderson, Ritz, Raux – Tardif

Rozhodcovia: Keith Kaval, Steve Patafie (obaja USA) - Ivan Deďuľa (Biel.), Nicolas Fluri (Švajč.)

60' Koniec zápasu. Nás bude najviac zaujímať, prečo Slovensko stratilo vyhratý zápas, prečo Francúzom dovolilo otočiť duel a v poslednej tretine inkasovalo štyri góly.
60' Neuveriteľné! Iba 28 sekúnd pred koncom Francúzi zvýšili na 5:3 gólom Rousella do prázdnej bránky. Za necelých 10 minút Slovensko inkasovalo štyri góly a dnešný zápas prehralo.
60'   Huet si takmer odrazený puk vrazil do bránky. Neprialo nám šťastie.
59' Francúzi vyhodili puk, vhadzuje sa pred ich gólmanom. Ján Laco opustil bránku, hráme so šietimi hráčmi - prvá slovenská formácia a Miklík navyše.
58'   Zle-nedobre. Francúzi si berú oddychový čas. Slováci musia vyrovnať, hoci nevyzerá, že by sa im to podarilo. Francúzi budú brániť.
57' Toto snáď nie! Dovoliť vyrovnať outsiderom turnaja a navyše dovoliť súpera zvýšiť na 4:3. Fleury zasadil našim poriadnu ranu necelé tri minúty pred koncom z tretej dorážky - toto ide na vrub obrane.
55' Dve minúty o dvoch hráčov a nevyužili sme presilovku. Toto je trestuhodné, Francúzi sa výborne bránia. Je po presilovke.
55' Chce to viac kombinovať a aj niečo vymyslieť, nielen strely bez nápadu. Ale aspoň strieľame. Šatan posunul puk Miklíkovi, ten vypálil.
53'   Hráme výborne, ale nie a nie padnúť gól.
52'   V drese Slovenska to najlepšie, čo má tréner k dispozícii: Šatan, Nagy, Hrivík a Miklík, jediný obranca Sloboda.
53' Na trestnú lavicu ide ďalší Francúz, Slováci dostali výhodu o dvoch hráčov a to viac ako minútu.
52' Slovensko dostáva presilovku za faul na Miroslava Šatana. Ten síce skončil na ľade, ale je v poriadku.
52'   Sme zvedaví, čo vyrovnanie spraví s Francúzmi. A naopak, čo dva inkasované góly spravia s našimi.
51' Slovensko za 30 sekúnd stratilo dvojgólové vedenie, Francúzi z ďalšej presilovky vyrovnali.
50' Amar druhý raz v zápase prestrelil všetkých obrancov, brankár Laco mal zakrytý výhľad. Slovensko už vyhráva len o gól a verme, že sa nebudú triasť o víťazstvo.
50' Marek Ďaloga si sadne na trestnú k Valachovi, rozhodca tam videl držanie, čo chápe málokto. Každopádne Francúzi dostali presilovku o dvoch hráčov.
50' Šiesty dvojminútový trest pre nášho hráča, ide na trestnú lavicu obranca Valach.
49' Miklík mal na hokejke gólovú poistku, ale Hueta neprekonal.

Gól Mira Šatana proti Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA
47'   Hrá sa na obidvoch stranách, ale bez výraznejšieho náporu alebo šance na jednej či druhej strane.
46'   Náš hráč tvrdo atakovaný, rozhodca nepíska.
46' Pánik na Brejčáka, ale nepresne. Puk skončil na opačnej strane až pred Jánom Lacom.
45'   Šatan zlomil hokejku. Keď ju zlomil prvý raz v zápase, následne dal gól. Mohol by podobný kúsok zopakovať opäť.
44'   Slováci začali s náporom, ale skôr platonickým. Hueta v úvode tretiny neohrozili. Ale ak budeme hrať zodpovedne, Francúzi sa unavia a to je voda na mlyn pre našich.
41' Začala sa záverečná dvadsaťminútovka.
40' Máme za sebou aj druhú tretinu zápasu Slovenska s Francúzskom, v ktorej naši odskočili súperovi o dva góly. Snáď už to bude pokojnejšie.

Miroslav Šatan zvyšuje na Galéria fotiek (16) Zdroj: rtvs

Gól Šatana na 3:1

40'   Francúzi mohli po našej chybe dať gól, našim pomohlo šťastie aj ľavá žrď Jána Laca.
39' Marek Viedenský perfektne našiel Tatara, obrovská šanca našich sa gólom neskončila.
36' Skvelý Miroslav Šatan sa dočkal gólu a potešil celé Slovensko. Výborne, využil presilovku a pomohol svojmu tímu poriadne aj psychicky. Bodaj by upokojil aj tlak Francúzov.
36' Valach vystrelil od modrej, Šatan dorážal, ale neúspešne.
36' Aj Slovensko konečne dostane presilovku, Besch ide za držanie na trestnú lavicu.
35'   Francúzi sú rozbehnutí, veria si. Vyhrali nad Kanadou, teraz dali gól Slovákom. Kým sú Francúzi v hre, sú nepríjemní a dnes to dokazujú.
33'   Francúzi našich poriadne povykrúcali v našom pásme, Slováci sa ubránili až vyhodením puku cez všetky čiary.
33'   Marcinko sa pokúsil vystreliť, následne Réwayov pokus mimo bránky. Dramatické chvíle na oboch stranách.
31'   Stefano da Costa sa predral až pred Laca. Nebyť nášho skvelého gólmana, výsledok je oveľa horší.
29' Marinčin ide opäť na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Toľko naši hovoria, že si musia dávať pozor na vylúčenia, ale nikdy si na to pozor nedávajú.
28'   Francúzi cítia šancu, bojujú a sú nepríjemní. Ten gól ich povzbudil, prácu má stále častejšie Ján Laco.

Gólu sa proti Slovákom Galéria fotiek (16) Zdroj: rtvs

A takto vyzeral gól Francúzov

Druhý gól Laca Nagya, Galéria fotiek (16) Zdroj: rtvs

Druhý gól Ladislava Nagya

27'   Slovenskí hokejisti s Francúzmi ešte na vrcholných podujatiach nikdy neprehrali. Verme, že sa to ani nezmení.
27' Smolný gól od žrde, Amar prekonal gólmana Jána Laca delovkou zdiaľky.
26' Fleury sa preštrikoval pomedzi troch Slovákov, jeho pokus kryl Laco.
26' Delovka Juraja Mikúša do hornej žŕďky. Výborne hráme oslabenie.
25' Za 10 minút hry štvrté vylúčenie Slovákov - na trestnú smeruje Karol Sloboda, opäť raz skôr kuriózny faul ako nejaký zákerný, keď sa mu zaplietla hokejka s jedným z hráčov súpera.
24' Skvelá spolupráca najskúsenejších hráčov v drese Slovenska. Naši hokejisti boli v pásme, puk vybojoval Miroslav Šatan a prekrásne našiel pred bránkou Francúzov Ladislava Nagya - 2:0
22'   Prežili sme hru v oslabení. Huet nepochopiteľne rozohrávku prihral na hokejku našim.
21' Začala sa druhá tretina.

Prvý gól Ladislava Nagya Galéria fotiek (16) Zdroj: rtvs

Takto vyzeral prvý gól v podaní Nagya.

20' Skončila sa prvá tretina výborného zápasu medzi Slovenskom a Francúzskom, naši majú výrazne navrch. Pozor však na chyby v druhej tretine.
20' Po Skokanovi a Marinčinovi odchádza na trestnú lavicu Tatar. Po napadnutie, mierne nepochopiteľné. V NHL by si za takýto zákrok vyslúžil potlesk. Americkí rozhodcovia si však divne vyložili európske pravidlá.
20' Viedenský s Pánikom, Tatar zabojoval, Viedenský vypálil. Výborne, naši.
20' Krásna strela Fleuryho, Ján Laco vytiahol jeden zo svojich čarovných zákrokov.
19'   Šatan sa snažil uvoľniť Nagya, hráme výborne. Nagy bol pridržaný.
19'   A je po francúzskej presilovke. Hráme v plnom počte. Súper výhodu nevyužil, práve naopak, inkasoval gól a robil kiksy.
18' Huet zakiksoval za vlastnou bránkou, prihral Dávidovi Skokanovi, no ten bol z uhla a netrafil prázdnu bránku.
18'   Stefano da Costa netrafil bránku Jána Laca. Zostáva presilovka Francúzov o jedného hráča.
16' Slovensko bude 30 sekúnd hrať v oslabení o dvoch hráčov, Marinčin ide na trestnú lavicu.
16' Ladislav Nagy vo vlastnom oslabení strieľa gól Slovenska. Výborne unikol a spoza obrancu zdiaľky vystrelil a prekonal Hueta. Krásne.
15' Útočný faul jedného zo Slovákov. Dávid Skokan ide na trestnú lavicu, zasiahol jedného z Francúzov do tváre. Dostáva len dve minúty, súper nie je zranený.
15' Réwayov únik, krásna strela, ale tesne vedľa žrďky. Stav sa nemení, gól sme ešte nevideli. Celkom rýchly hokej dnes vidíme.
14'   Práca pre Jána Laca, prvý raz Francúzi ohrozili nášho gólmana. Súper zlepšil pohyb, čo naši akoby nečakali.
13' Karol Sloboda predviedol peknú akciu, jeho pokus sa gólom neskončil.
12'   Francúzi s drobným náznakom akivity, predierali sa dopredu. Po rozpačitom začiatku mierne vyrovnali hru. Štatistika však stále hovorí v prospech našich - na strely 8:0
10'   Valach posúva na Réwaya, tento hráč dnes skutočne aktívny a hrá s chuťou.
9'   Výborné aj druhé striedanie cez presilovku, získali sme pásmo a vhadzovanie pred legendárnym gólmanom Huetom. Francúzi s piatimi hráčmi.
8' Výborná presilovka v podaní elitnej formácie Slovákov, spolupráca Nagya a Šatana. Výborne, Slovensko. Chce to gól.
7' Slovensko bude hrať druhú presilovku.
5'   Francúzom by bolo dobré dať dva-tri góly, vtedy "odpadnú" a vzdajú sa. Kým je stav nádejný, budú nepríjemní. Francúzi s piatimi hráčmi.
4'   Presilovku nehráme dobre. Nevieme si utvoriť šancu, naši sú však stále v pásme. Réwayov pokus, neúspešný.
4'   Máme na ľade elitný útok s Miklíkom, jediný obranca Sloboda.
3' Slovensko bude hrať prvú presilovku, jeden z Francúzov ide na trestnú lavicu.
3'   Využime, že naši mali včera deň oddychu, Francúzi hrali s Talianmi - naši majú teda viac síl. A aj dnes majú navrch, ale nepredbiehajme.
2'   Fleury odstavený Valachom, naši si zatiaľ utvorili jednu dobrú príležitosť.
2' Tatar strieľal, Viedenského tam mal, škoda, že ho neskúsil nájsť.
2'   Skončila sa prvá minúta, Slováci majú celý čas puk na vlastných hokejkách.
1' Zápas sa začal.
0'   Hráči Slovenska sú už na ľade, v aréne nie je vypredané. Z tých fanúśikov, ktorí prišli, je však väčšina našich.
    Dnes by mali zvíťaziť hráči z krajiny galského kohúta. Aspoň to predpovedal krab Petrovič z minského Centra oceánografie.
    Hrá sa od 15.45 h v Čižovka aréne.
    Francúzi zaujali hneď v úvode turnaja víťazstvom nad Kanadou 3:2 po nájazdoch.
    Slovensko má na konte prehru s Českom 2:3 po predĺžení a po dobrom výkone krutý výsledok 1:4 s Kanadou.

Viac o téme: Hokej Francúzsko Slovensko 2014 Ms Online
  • Zdroj: kt; Športky