Konečné zostavy tímov na futbalové MS: Zranenia vyradili niektoré hviezdy!

Štadión Mineirao
Štadión Mineirao

BRATISLAVA - Očakávané veľké mená, niekoľko prekvapení a hviezd, ktoré budú na šampionáte chýbať. Ponúkame vám konečné 23-členné nominácie účastníkov majstrovstiev sveta vo futbale v Brazílii (12. 6. - 13. 7. 2014):

 

 

 

 

 

 

Konečné nominácie A-skupiny: Brazília, Chorvátsko, Kamerun, Mexiko

BRAZÍLIA

Brankári: Júlio César (FC Toronto/Kan.), Jefferson (Botafogo), Victor (Grémio)
Obrancovia: Dani Alves (FC Barcelona/Šp.), Maicon (AS Rím/Tal.), Marcelo (Real Madrid/Šp.), Maxwell, Thiago Silva (obaja Paríž St. Germain/Fr.), David Luiz (FC Chelsea/Angl.), Dante (Bayern Mníchov/Nem.), Henrique (SSC Neapol/Tal.)

Stredopoliari: Paulinho (Tottenham Hotspur/Angl.), Ramires, Oscar, Willian (všetci FC Chelsea/Angl.), Fernandinho (Manchester City/Angl.), Luiz Gustavo (VfL Wolfsburg/Nem.), Hernanes (Inter Miláno/Tal.), Bernard (Šachtar Doneck/Ukr.)

Útočníci: Fred (Fluminense), Neymar (FC Barcelona/Šp.), Hulk (Zenit Petrohrad/Rus.), Jô (Atlético Mineiro)

Tréner: Luiz Felipe Scolari

CHORVÁTSKO

Brankári: Stipe Pletikosa (FK Rostov/Rus.), Danijel Subašič (AS Monaco/Fr.), Oliver Zelenika (NK Lokomotiva)

Obrancovia: Darijo Srna (Šachtar Doneck/Ukr.), Dejan Lovren (FC Southampton/Angl.), Vedran Čorluka (Lokomotiv Moskva/Rus.), Gordon Schildenfeld, Danijel Pranjič (obaja Panathinaikos Atény/Gréc.), Domagoj Vida (Dynamo Kyjev/Ukr.), Šime Vrsaljko (FC Janov/Tal.)

Stredopoliari: Luka Modrič (Real Madrid/Šp.), Ivan Rakitič (FC Sevilla/Šp.), Ognjen Vukojevič (Dynamo Kyjev/Ukr.), Ivan Perišič (VfL Wolfsburg/Nem.), Mateo Kovačič (Inter Miláno/Tal.), Marcelo Brozovič (Dinamo Záhreb), Milan Badelj (Hamburg/Nem.), Sammir (Getafe/Šp.)

Útočníci: Mario Mandžukič (Bayern Mníchov/Nem.), Ivica Olič (VfL Wolfsburg/Nem.), Eduardo Alves da Silva (Šachtar Doneck/Ukr.), Nikica Jelavič (Hull City/Angl.), Ante Rebič (ACF Fiorentina/Tal.)

Tréner: Niko Kovač

KAMERUN

Brankári: Charles Itandje (Konyaspor/Tur.), Sammy N´djock (Fethiyespor/Tur.), Loic Feudjou (Coton Sport)

Obrancovia: Allan Nyom (Granada/Šp.), Dany Nounkeu (Besiktas Istanbul/Tur.), Cedric Djeugoue (Coton Sport), Aurélien Chedjou (Galatasaray Istanbul/Tur.), Nicolas N'koulou (Olympique Marseille/Fr.), Henri Bedimo (Olympique Lyon/Fr.), Benoit Assou-Ekotto (Queens Park Rangers/Angl.)

Stredopoliari: Eyong Enoh (Antalyaspor/Tur.), Jean Makoun (Rennes/Fr.), Joel Matip (Schalke 04/Nem.), Stéphane Mbia (FC Sevilla/Šp.), Landry N'Guémo (Bordeaux/Fr.), Alex Song (FC Barcelona/Šp.), Edgar Sally (Lens/Fr.), Benjamin Moukandjo (Nancy/Fr.)

Útočníci: Samuel Eto'o (FC Chelsea/Angl.), Maxim Choupo-Moting (Mainz/Nem.), Vincent Aboubakar (Lorient/Fr.), Pierre Webó (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Fabrice Olinga (Zulte-Waregem/Belg.)

Tréner: Volker Finke (Nem.)

MEXIKO

Brankári: Jesús de Jesús Corona (Cruz Azul), Guillermo Ochoa (AC Ajaccio/Fr.), Alfredo Talavera (Toluca)

Obrancovia: Paul Aguilar, Miguel Layún, Francisco Rodríguez (všetci Club América), Rafael Márquez (León), Héctor Moreno (Espanyol Barcelona/Šp.), Andrés Guardado (Bayer Leverkusen/Nem.), Diego Reyes (FC Porto/Portug.), Carlos Salcido (Tigres UANL)

Stredopoliari: Carlos Peňa, José Juan Vázquez (obaja León), Javier Aquino (Villarreal/Šp.), Héctor Herrera (FC Porto/Portug.), Isaác Brizuela, Miguel Ángel Ponce (obaja Toluca), Marco Fabián (Cruz Azul)

Útočníci: Oribe Peralta (Santos Laguna), Javier Hernández (Manchester United/Angl.), Raúl Jiménez (Club América), Giovani dos Santos (Villarreal/Šp.), Alan Pulido (Tigres UANL)

Tréner: Miguel Herrera


Konečné nominácie B-skupiny: Austrália, Čile, Holandsko, Španielsko

AUSTRÁLIA

Brankári: Eugene Galekovič (Adelaide United), Mitchell Langerak (Borussia Dortmund/Nem.), Mat Ryan (Club Bruggy/Belg.)

Obrancovia: Jason Davidson (SC Heracles Almelo/Hol.), Ivan Franjič (Brisbane Roar), Ryan McGowan (Šan-tung Lu-neng/Čína), Matthew Špiranovič (Western Sydney Wanderers), Alex Wilkinson (Jonbuk Hyundai/Kór. rep.), Bailey Wright (Preston North End/Angl.)

Stredopoliari: Oliver Bozanič (FC Luzern/Švaj.), Mark Bresciano (Al Gharafa/Katar), James Holland (Austria Viedeň/Rak.), Mile Jedinak (Crystal Palace/Angl.), Massimo Luongo (Swindon Town/Angl.), Matthew McKay (Brisbane Roar), Mark Milligan (Melbourne Victory), Tommy Oar (FC Utrecht/Hol.), James Troisi (Atalanta Bergamo/Tal.), Dario Vidošič (FC Sion/Švaj.)

Útočníci: Tim Cahill (New York Red Bulls/USA), Mathew Leckie (FSV Frankfurt/Nem.), Adam Taggart (Newcastle Jets), Ben Halloran (Fortuna Düsseldorf/Nem.)

Tréner: Ange Postecoglou

ČILE

Brankári: Claudio Bravo (San Sebastián/Šp.), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Católica)

Obrancovia: Gary Medel (Cardiff City/Angl.), Gonzalo Jara (Nottingham Forest/Angl.), Mauricio Isla (Juventus Turín/Tal.), Eugenio Mena (Santos), José Rojas (Universidad de Chile)

Stredopoliari: Arturo Vidal (Juventus Turín/Tal.), Jorge Valdívia (Palmeiras/Braz.), Miiko Albornoz (Malmö/Švéd.), Marcelo Díaz (FC Bazilej/Švaj.), Felipe Gutiérrez (FC Twente/Hol.), José Pedro Fuenzalida (Colo Colo), Francisco Silva (Osasuna Pamplona/Šp.), Charles Aránguiz (Internacional Porto Alegre/Braz.), Carlos Carmona (Atalanta/Tal.), Jean Beausejour (Wigan/Angl.)

Útočníci: Alexis Sánchez (FC Barcelona/Šp.), Eduardo Vargas (FC Valencia/Šp.), Mauricio Pinilla (Cagliari/Tal.), Fabián Orellana (Celta Vigo/Šp.), Esteban Paredes (Colo Colo)

Tréner: Jorge Sampaoli (Arg.)

HOLANDSKO

Brankári: Michel Vorm (Swansea City/Angl.), Tim Krul (Newcastle United/Angl.), Jasper Cillessen (Ajax Amsterdam)

Obrancovia: Ron Vlaar (Aston Villa/Angl.), Daryl Janmaat, Bruno Martins Indi, Stefan de Vrij, Terence Kongolo (všetci Feyenoord Rotterdam), Joel Veltman (Ajax Amsterdam), Paul Verhaegh (FC Augsburg/Nem.)

Stredopoliari: Wesley Sneijder (Galatasaray Istanbul/Tur.), Nigel de Jong (AC Miláno/Tal.), Jonathan de Guzmán (Swansea City/Angl.), Jordy Clasie (Feyenoord Rotterdam), Leroy Fer (Norwich City/Angl.), Georginio Wijnaldum, Memphis Depay (obaja PSV Eindhoven), Daley Blind (Ajax Amsterdam), Arjen Robben (Bayern Mníchov/Nem.)

Útočníci: Dirk Kuyt (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Robin van Persie (Manchester United/Angl.), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04/Nem.), Jeremain Lens (Dynamo Kyjev/Ukr.)

Tréner: Louis van Gaal

ŠPANIELSKO

Brankári: Iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (SSC Neapol/Tal.), David de Gea (Manchester United/Angl.)

Obrancovia: Juanfran (Atlético Madrid), César Azpilicueta (FC Chelsea/Angl.), Jordi Alba, Gerard Piqué (obaja FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), Raúl Albiol (SSC Neapol/Tal.)

Stredopoliari: Sergio Busquets, Xavi Hernández, Andrés Iniesta, Cesc Fábregas (všetci FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), Koke (Atlético Madrid), Javi Martínez (Bayern Mníchov/Nem.), David Silva (Manchester City/Angl.), Santi Cazorla (Arsenal Londýn/Angl.), Juan Mata (Manchester United/Angl.)

Útočníci: Pedro Rodríguez (FC Barcelona), Diego Costa (Atlético Madrid), David Villa (FC New York City/USA/MLS), Fernando Torres (FC Chelsea/Angl.)

Tréner: Vicente del Bosque


Konečné nominácie C-skupiny: Grécko, Japonsko, Kolumbia, Pobrežie Slonoviny

GRÉCKO

Brankári: Panajotis Glykos (PAOK Solún), Stefanos Kapino (Panathinaikos Atény), Orestis Karnezis (Granada/Šp.)

Obrancovia: José Holebas, Giannis Maniatis, Kostas Manolas (všetci Olympiakos Pireus), Vangelis Moras (Hellas Verona/Tal.), Sokratis Papastathopulos (Borussia Dortmund/Nem.), Vasilis Torosidis (AS Rím/Tal.), Giorgos Tzavellas (PAOK Solún), Lukas Vyntra (Levante/Šp.)

Stredopoliari: Lazaros Christodulopulos (Bologna/Tal.), Giannis Fetfatzidis (FC Janov/Tal.), Giorgos Karagunis (FC Fulham/Angl.), Kostas Katsouranis (PAOK Solún), Panajotis Kone (Bologna/Tal.), Andreas Samaris (Olympiakos Pireus), Panajotis Tachtsidis (FC Turín/Tal.), Alexandros Tziolis (Kayserispor/Tur.)

Útočníci: Theofanis Gekas (Konyaspor/Tur.), Kostas Mitroglou (FC Fulham/Angl.), Dimitris Salpingidis (PAOK Solún), Giorgos Samaras (Celtic Glasgow/Škót.)

Tréner: Fernando Santos (Portug.)

JAPONSKO

Brankári: Eidži Kawašima (Standard Liége/Belg.), Šusaku Nišikawa (Urawa Reds), Šuiči Gonda (FC Tokio)

Obrancovia: Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Jasujuki Konno (Gamba Osaka), Juto Nagatomo (Inter Miláno/Tal.), Masato Morišige (FC Tokio), Acuto Učida (Schalke 04/Nem.), Maja Jošida (Southampton/Angl.), Hiroki Sakai (Hannover/Nem.), Gotoku Sakai (VfB Stuttgart/Nem.)

Stredopoliari: Jasuhito Endo (Gamba Osaka), Makoto Hasebe (Eintracht Frankfurt/Nem.), Tošihiro Aojama (Sanfrecce Hirošima), Hotaru Jamaguči (Cerezo Osaka)

Útočníci: Keisuke Honda (AC Miláno/Tal.), Jošito Okubo (Kawasaki Frontale), Šindži Okazaki (Mainz/Nem.), Šindži Kagawa (Manchester United/Angl.), Hiroši Kijotake (1. FC Norimberg/Nem.), Joičiro Kakitani (Cerezo Osaka), Manabu Saito (Jokohama F Marinos), Juja Osako (1860 Mníchov/Nem.)

Tréner: Alberto Zaccheroni (Tal.)

KOLUMBIA

Brankári: Faryd Mondragón (Deportivo Cali), David Ospina (Nice/Fr.), Camilo Vargas (Independiente Santa Fé)

Obrancovia: Mario Yepes (Atalanta Bergamo/Tal.), Juan Camilo Zúňiga (SSC Neapol/Tal.), Pablo Armero (West Ham United/Angl.), Cristián Zapata (AC Miláno/Tal.), Carlos Valdés (San Lorenzo/Arg.), Santiago Arias (PSV Eindhoven/Hol.), Éder Álvarez Balanta (River Plate/Arg.)

Stredopoliari: Fredy Guarín (Inter Miláno/Tal.), Abel Aguilar (Toulouse/Fr.), Carlos Sánchez (Elche/Šp.), Aldo Leao Ramírez (Morelia/Mex.), Juan Guillermo Cuadrado (ACF Fiorentina/Tal.), James Rodríguez (AS Monaco/Fr.), Alexander Mejía (Atlético Nacional), Juan Fernando Quintero (FC Porto/Portug.)

Útočníci: Teófilo Gutiérrez (River Plate/Arg.), Jackson Martínez (FC Porto/Portug.), Adrián Ramos (Hertha Berlín/Nem.), Carlos Bacca (FC Sevilla/Šp.), Víctor Ibarbo (Cagliari/Tal.)

Tréner: José Pékerman (Arg.)

POBREŽIE SLONOVINY

Brankári: Boubacar Barry (Lokeren/Belg.), Sylvain Gbohouo (Séwé Sport), Badra Ali Sangaré (Asec Mimosas)

Obrancovia: Kolo Touré (FC Liverpool/Angl.), Sol Bamba, Didier Zokora (obaja Trabzonspor/Tur.), Serge Aurier, Jean-Daniel Akpa-Akpro (obaja Toulouse/Fr.), Arthur Boka (VfB Stuttgart/Nem.), Ousmane Viera (Caykur Rizespor/Tur.), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt/Nem.)

Stredopoliari: Yaya Touré (Manchester City/Angl.), Cheik Tioté (Newcastle United/Angl.), Serey Die (FC Bazilej/Švaj.), Max Gradel, Ismael Diomande (obaja Saint-Étienne/Fr.), Didier Ya Konan (Hannover/Nem.), Mathis Bolly (Fortuna Düsseldorf/Nem.)

Útočníci: Gervinho (AS Rím/Tal.), Didier Drogba (Galatasaray Istanbul/Tur.), Salomon Kalou (Lille/Fr.), Wilfried Bony (Swansea/Angl.), Giovanni Sio (FC Bazilej/Švaj.)

Tréner: Sabri Lamouchi (Fr.)

Konečné nominácie D-skupiny: Anglicko, Kostarika, Taliansko, Uruguaj

ANGLICKO

Brankári: Joe Hart (Manchester City), Ben Foster (West Bromwich Albion), Fraser Forster (Celtic Glasgow/Škót.)

Obrancovia: Leighton Baines, Phil Jagielka (obaja FC Everton), Gary Cahill (FC Chelsea), Glen Johnson (FC Liverpool), Phil Jones, Chris Smalling (obaja Manchester United), Luke Shaw (FC Southampton)

Stredopoliari: Ross Barkley (FC Everton), Steven Gerrard, Jordan Henderson, Raheem Sterling (všetci FC Liverpool), Adam Lallana (FC Southampton), Frank Lampard (FC Chelsea), James Milner (Manchester City), Alex Oxlade-Chamberlain, Jack Wilshere (obaja Arsenal Londýn)

Útočníci: Rickie Lambert (FC Southampton), Wayne Rooney, Daniel Welbeck (obaja Manchester United), Daniel Sturridge (FC Liverpool)

Tréner: Roy Hodgson

KOSTARIKA

Brankári: Keylor Navas (Levante/Šp.), Patrick Pemberton (Alajuelense), Daniel Cambronero (Herediano)

Obrancovia: Johnny Acosta (Alajuelense), Giancarlo González, Waylon Francis (obaja Columbus Crew/USA), Michael Umaňa (Saprissa), Óscar Duarte (Club Bruggy/Belg.), David Myrie (Herediano), Júnior Díaz (Mainz/Nem.), Cristian Gamboa (Rosenborg Trondheim/Nór.), Roy Miller (New York Red Bulls/USA)

Stredopoliari: Celso Borges (AIK Štokholm/Švéd.), Christian Bolaňos (FC Kodaň/Dán.), Esteban Granados, José Miguel Cubero (obaja Herediano), Michael Barrantes (Alesund/Nór.), Yeltsin Tejeda (Saprissa), Diego Calvo (Valerenga Oslo/Nór.)

Útočníci: Bryan Ruiz (PSV Eindhoven/Hol.), Joel Campbell (Olympiakos Pireus/Gréc.), Randall Brenes (Cartaginés), Marco Ureňa (Kubaň Krasnodar/Rus.)

Tréner: Jorge Luis Pinto (Kol.)

TALIANSKO

Brankári: Gianluigi Buffon (Juventus Turín), Mattia Perin (FC Janov), Salvatore Sirigu (Paríž Saint-Germain/Fr.)

Obrancovia: Ignazio Abate, Mattia De Sciglio (obaja AC Miláno), Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini (všetci Juventus Turín), Matteo Darmian (FC Turín), Gabriel Paletta (FC Parma)

Stredopoliari: Alberto Aquilani (ACF Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio Rím), Daniele De Rossi (AS Rím), Claudio Marchisio, Andrea Pirlo (obaja Juventus Turín), Marco Verratti, Thiago Motta (obaja Paríž Saint-Germain/Fr.), Marco Parolo (FC Parma)

Útočníci: Mario Balotelli (AC Miláno), Antonio Cassano (FC Parma), Alessio Cerci (FC Turín), Ciro Immobile (Borussia Dortmund/Nem.), Lorenzo Insigne (SSC Neapol)

Tréner: Cesare Prandelli

URUGUAJ

Brankári: Fernando Muslera (Galatasaray Istanbul/Tur.), Martín Silva (Vasco da Gama/Braz.), Rodrigo Muňoz (Libertad/Par.)

Obrancovia: Maximiliano Pereira (Benfica Lisabon/Portug.), Diego Lugano (West Bromwich Albion/Angl.), Diego Godín, José María Giménez (obaja Atlético Madrid/Šp.), Sebastián Coates (Nacional/Urug.), Martín Cáceres (Juventus Turín/Tal.), Jorge Fucile (FC Porto/Portug.)

Stredopoliari: Álvaro González (Lazio Rím/Tal.), Álvaro Pereira (FC Sao Paulo/Braz.), Walter Gargano (FC Parma/Tal.), Egidio Arévalo Ríos (Morelia/Mex.), Diego Pérez (Bologna/Tal.), Cristian Rodríguez (Atlético Madrid/Šp.), Gastón Ramírez (FC Southampton/Angl.), Nicolás Lodeiro (Botafogo/Braz.)

Útočníci: Luis Suárez (FC Liverpool/Angl.), Edinson Cavani (Paríž St. Germain/Fr.), Abel Hernández (Palermo/Tal.), Diego Forlán (Cerezo Osaka/Jap.), Christian Stuani (Espanyol Barcelona/Šp.)

Tréner: Óscar Tabárez

Konečné nominácie E-skupiny: Ekvádor, Francúzsko, Honduras, Švajčiarsko

EKVÁDOR

Brankári: Máximo Banguera (Barcelona SC), Adrián Bone (El Nacional), Alexander Domínguez (LDU Quito)

Obrancovia: Gabriel Achilier, Óscar Bagüí, Jorge Guagua (všetci Emelec), Walter Ayoví (Pachuca/Mex.), Frickson Erazo (Flamengo/Braz.), Juan Carlos Paredes (Barcelona SC)

Stredopoliari: Segundo Castillo (Al-Hilal/Saud. Arábia), Carlos Gruezo (VfB Stuttgart/Nem.), Renato Ibarra (Vitesse Arnhem/Hol.), Fidel Martínez (Tijuana/Mex.), Christian Noboa (Dinamo Moskva/Rus.), Luis Saritama (Barcelona SC), Antonio Valencia (Manchester United/Angl.), Édison Méndez (Independiente Santa Fe/Kol.), Michael Arroyo (Atlante Cancún/Mex.)

Útočníci: Jaime Ayoví (Tijuana/Mex.), Felipe Caicedo (Al-Džazíra/SAE), Enner Valencia (Pachuca/Mex.), Jefferson Montero (Monarcas Morelia/Mex.), Joao Rojas (Cruz Azul/Mex.)

Tréner: Reinaldo Rueda (Kol.)

FRANCÚZSKO

Brankári: Hugo Lloris (Tottenham Hotspur/Angl.), Stéphane Ruffier (St. Étienne), Mickael Landreau (SC Bastia)

Obrancovia: Lucas Digne (Paríž Saint-Germain), Patrice Evra (Manchester United/Angl.), Laurent Koscielny, Bacary Sagna (obaja Arsenal Londýn/Angl.), Eliaquim Mangala (FC Porto/Portug.), Mamadou Sakho (FC Liverpool/Angl.), Raphael Varane (Real Madrid/Šp.), Mathieu Debuchy (Newcastle United/Angl.)

Stredopoliari: Blaise Matuidi, Yohan Cabaye (obaja Paríž Saint-Germain), Rio Mavuba (OSC Lille), Paul Pogba (Juventus Turín/Tal.), Moussa Sissoko (Newcastle United/Angl.), Clément Grenier (Olympique Lyon), Mathieu Valbuena (Olympique Marseille), Franck Ribéry (Bayern Mníchov/Nem.)

Útočníci: Loic Rémy (Newcastle United/Angl.), Karim Benzema (Real Madrid/Šp.), Olivier Giroud (Arsenal Londýn/Angl.), Antoine Griezmann (Real Sociedad San Sebastián/Šp.)

Tréner: Didier Deschamps

HONDURAS

Brankári: Noel Valladares, Donis Escober (obaja Olimpia), Luis López (Real Espaňa)

Obrancovia: Brayan Beckeles (Olimpia), Emilio Izaguirre (Celtic Glasgow/Škót.), Juan Carlos García (Wigan Athletic/Angl.), Maynor Figueroa (Hull City/Angl.), Víctor Bernárdez (San Jose Earthquake/USA/MLS), Osman Chávez (Čchün-gdao Jonoon/Čína), Juan Pablo Montes (Motagua)

Stredopoliari: Luis Garrido (Olimpia), Roger Espinoza (Wigan Athletic/Angl.), Jorge Claros (Motagua), Wilson Palacios (Stoke City/Angl.), Óscar Boniek García (Houston Dynamo/USA/MLS), Andy Najar (Anderlecht Brusel/Belg.), Mario Martínez, Edder Delgado (obaja Real Espaňa), Marvin Chávez (Colorado Rapids/USA/MLS)

Útočníci: Jerry Bengtson (New England Revolution/USA/MLS), Jerry Palacios (Alajuelense/Kost.), Carlo Costly (Real Espaňa), Rony Martinez (Real Sociedad)

Tréner: Luis Fernando Suárez (Kol.)

ŠVAJČIARSKO

Brankári: Diego Benaglio (Wolfsburg/Nem.), Yann Sommer (FC Bazilej), Roman Bürki (Grasshoppers Zürich).

Obrancovia: Stephan Lichtsteiner (Juventus Turín/Tal.), Michael Lang (Grasshoppers Zürich), Steve von Bergen (Young Boys), Fabian Schär (FC Bazilej), Philippe Senderos (FC Valencia/Šp.), Johan Djourou (Hamburger SV/Nem.), Ricardo Rodríguez (Wolfsburg/Nem.), Reto Ziegler (Sassuolo/Tal.).

Stredopoliari: Valon Behrami, Blerim Džemaili, Gökhan Inler (všetci SSC Neapol/Tal.), Valentin Stocker (FC Bazilej), Tranquillo Barnetta (Schalke 04/Nem.), Gelson Fernandes (Freiburg/Nem.), Granit Xhaka (Borussia Mönchengladbach/Nem.), Xherdan Shaqiri (Bayern Mníchov/Nem.).

Útočníci: Haris Seferovič (Real Sociedad San Sebastián/Šp.), Josip Drmič (Bayer Leverkusen/Nem.), Admir Mehmedi (Freiburg/Nem.), Mario Gavranovič (FC Zürich).

Tréner: Ottmar Hitzfeld (Nem.)

Konečné nominácie F-skupiny: Argentína, Bosna a Hercegovina, Irán, Nigéria

ARGENTÍNA

Brankári: Sergio Romero (Sampdoria Janov/Tal.), Mariano Andújar (Catania Calcio/Tal.), Agustín Orión (Boca Juniors)

Obrancovia: Pablo Zabaleta, Martín Demichelis (obaja Manchester City/Angl.), Federico Fernández (SSC Neapol/Tal.), Ezequiel Garay (Benfica Lisabon/Portug.), Marcos Rojo (Sporting Lisabon/Portug.), Hugo Campagnaro (Inter Miláno/Tal.), José Basanta (Monterrey/Mex.)

Stredopoliari: Javier Mascherano (FC Barcelona/Šp.), Fernando Gago (Boca Juniors), Lucas Biglia (Lazio Rím/Tal.), Maxi Rodríguez (Newell's Old Boys), Ricardo Álvarez (Inter Miláno/Tal.), Augusto Fernández (Celta Vigo/Šp.), Ángel Di María (Real Madrid/Šp.), Enzo Pérez (Benfica Lisabon/Portug.)

Útočníci: Lionel Messi (FC Barcelona/Šp.), Gonzalo Higuaín (SSC Neapol/Tal.), Sergio Agüero (Manchester City/ Angl.), Rodrigo Palacio (Inter Miláno/Tal.), Ezequiel Lavezzi (Paríž Saint-Germain/Fr.)

Tréner: Alejandro Sabella

BOSNA A HERCEGOVINA

Brankári: Asmir Begovič (Stoke City/Angl.), Jasmin Fejzič (Aalen/Nem.), Asmir Avdukič (Borac Banja Luka)

Obrancovia: Emir Spahič (Bayer Leverkusen/Nem.), Sead Kolašinac (Schalke 04/Nem.), Ermin Bičakčič (Eintracht Braunschweig/Nem.), Ognjen Vranješ (Elazigspor/Tur.), Toni Šunjič (Zorja Lugansk/Ukr.), Avdija Vršajevič (Hajduk Split/Chor.), Mensur Mujdža (SC Freiburg/Nem.)

Stredopoliari: Zvjezdan Misimovič (Kuej-čou Žen-che/Čína), Haris Medunjanin (Gaziantepspor/Tur.), Miralem Pjanič (AS Rím/Tal.), Sejad Salihovič (Hoffenheim/Nem.), Senad Lulič (Lazio Rím/Tal.), Izet Hajrovič (Galatasaray Istanbul/Tur.), Senijad Ibričič (Kayseri Erciyesspor/Tur.),Tino-Sven Sušič (Hajduk Split/Chor.), Muhamed Bešič (Ferencváros Budapešť/Maď.), Anel Hadžič (Sturm Graz/Rak.)

Útočníci: Edin Džeko (Manchester City/Angl.), Vedad Ibiševič (VfB Stuttgart/Nem.), Edin Višča (Istanbul BB/Tur.)

Tréner: Safet Sušič

IRÁN

Brankári: Daniel Davari (Eintracht Braunschweig/Nem.), Alireza Haghighi (Sporting Covilha/Portug.), Rahman Ahmadi (Sepahan)

Obrancovia: Khosro Heydari, Amir Hossein Sadeghi, Hashem Beikzadeh (všetci Esteghlal), Hossein Mahini, Jalal Hosseini, Mehrdad Pouladi (všetci Persepolis), Steven Beitashour (Vancouver Whitecaps/Kan./MLS), Pejman Montazeri (Umm-Salal/Katar), Ahmad Alenemeh (Naft Teherán), Ehsan Hajsafi (Sepahan)

Stredopoliari: Javad Nekounam (SC Kuwait/Kuvajt), Andranik Teymourian (Esteghlal), Reza Haghighi (Persepolis), Ghasem Haddadifar (Zob Ahan), Bakhtiar Rahmani (Foolad), Ashkan Dejagah (FC Fulham/Angl.), Masoud Shojaei (UD Las Palmas/Šp.), Alireza Jahanbakhsh (NEC Nijmegen/Hol.)

Útočníci: Reza Ghoochannejhad (Charlton Athletic/Angl.), Karim Ansarifard (Tractor Sazi Tabriz)

Tréner: Carlos Queiroz (Portug.)

NIGÉRIA

Brankári: Vincent Enyeama (Lille OSC/Fr.), Austin Ejide (Hapoel Be´er Sheva/Izr.), Chigozie Agbim (Gombe United FC)

Obrancovia: Elderson Echiéjilé (AS Monaco/Fr.), Juwon Oshaniwa (Ashdod/Izr.), Godfrey Oboabona (Caykur Rizespor/Tur.), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kenneth Omeruo (Middlesbrough/Angl.), Joseph Yobo (Norwich City/Angl.), Kunle Odunlami (Sunshine Stars FC), Efe Ambrose (Celtic Glasgow/Škót.)

Stredopoliari: John Obi Mikel (FC Chelsea/Angl.), Ogenyi Onazi (Lazio Rím/Tal.), Ramon Azeez (Almería/Šp.), Reuben Gabriel (Waasland-Beveren/Belg.), Michael Uchebo (Cercle Bruggy/Belg.)

Útočníci: Ahmed Musa (CSKA Moskva/Rus.), Shola Ameobi (Newcastle United/Angl.), Emmanuel Emenike (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Peter Odemwingie (Stoke City/Angl.), Victor Moses (FC Liverpool/Angl.), Uche Nwofor (SC Heerenveen/Hol.), Michael Babatunde (Volyň Luck/Ukr.)

Tréner: Stephen Keshi

Konečné nominácie G-skupiny: Ghana, Nemecko, Portugalsko, USA

GHANA

Branári: Fatau Dauda (Orlando Pirates/JAR), Adam Kwarasey (Strömsgodset/Nór.), Steven Adams (Aduana Stars)

Obrancovia: Samuel Inkoom (Platanias/Gréc.), Daniel Opare (Standard Liége/Belg.), Harrison Afful (Espérance/Tun.), John Boye (Rennes/Fr.), Jonathan Mensah (Évian/Fr.), Rashid Sumaila (Mamelodi Sundowns/JAR)

Stredopoliari: Michael Essien, Sulley Muntari (obaja AC Miláno/Tal.), Mohammed Rabiu (Kubaň Krasnodar/Rus.), Kwadwo Asamoah (Juventus Turín/Tal.), Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese Calcio/Tal.), Afriyie Acquah (FC Parma/Tal.), Christian Atsu (Vitesse Arnhem/Hol.), Albert Adomah (Middlesbrough/Angl.), André Ayew (Olympique Marseille/Fr.), Wakaso Mubarak (Rubin Kazaň/Rus.), Kevin-Prince Boateng (Schalke 04/Nem.)

Útočníci: Asamoah Gyan (Al-Ain/SAE), Majeed Waris (Valenciennes/Fr.), Jordan Ayew (Sochaux/Fr.)

Tréner: James Kwesi Appiah

NEMECKO

Brankári: Manuel Neuer (Bayern Mníchov), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)

Obrancovia: Jérome Boateng, Philipp Lahm (obaja Bayern Mníchov), Erik Durm, Kevin Grosskreutz, Mats Hummels (všetci Borussia Dortmund), Benedikt Höwedes (Schalke 04 Gelsenkirchen), Per Mertesacker (Arsenal Londýn/Angl.)

Stredopoliari: Julian Draxler (Schalke 04 Gelsenkirchen), Mario Götze, Toni Kroos, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger (všetci Bayern Mníchov), Sami Khedira (Real Madrid/Šp.), Mesut Özil, (Arsenal Londýn/Angl.), Marco Reus (Borussia Dortmund), André Schürrle (FC Chelsea/Angl.), Matthias Ginter (SC Freiburg), Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach)

Útočníci: Miroslav Klose (Lazio Rím/Tal.), Lukas Podolski (Arsenal Londýn/Angl.)

Tréner: Joachim Löw

PORTUGALSKO

Brankári: Beto (FC Sevilla/Šp.), Eduardo (Braga), Rui Patrício (Sporting Lisabon)

Obrancovia: André Almeida (Benfica Lisabon), Bruno Alves (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Fábio Coentrao, Pepe (obaja Real Madrid/Šp.), Joao Pereira, Ricardo Costa (obaja FC Valencia/Šp.), Luís Neto (Zenit Petrohrad/Rus.)

Stredopoliari: Rúben Amorim (Benfica Lisabon), Joao Moutinho (AS Monaco/Fr.), Miguel Veloso (Dynamo Kyjev/Ukr.), Raul Meireles (Fenerbahce Istanbul/Tur.), William Carvalho (Sporting Lisabon)

Útočníci: Cristiano Ronaldo (Real Madrid/Šp.), Éder, Rafa (obaja Braga), Hélder Postiga (Lazio Rím/Tal.), Hugo Almeida (Besiktas Istanbul/Tur.), Nani (Manchester United/Angl.), Silvestre Varela (FC Porto), Vieirinha (Wolfsburg/Nem.)

Tréner: Paulo Bento

USA

Brankári: Brad Guzan (Aston Villa/Angl.), Tim Howard (FC Everton/Angl.), Nick Rimando (Real Salt Lake)

Obrancovia: DaMarcus Beasley (Puebla/Mex.), Matt Besler (Kansas City), John Brooks (Hertha Berlín/Nem.), Geoff Cameron (Stoke City/Angl.), Timmy Chandler (1. FC Norimberg/Nem.), Omar Gonzalez (Los Angeles), Fabian Johnson (Hoffenheim/Nem.), DeAndre Yedlin (Seattle)

Stredopoliari: Kyle Beckerman (Salt Lake), Alejandro Bedoya (Nantes/Fr.), Michael Bradley (FC Toronto/Kan./MLS), Brad Davis (Houston), Mix Diskerud (Rosenborg Trondheim/Nór.), Julian Green (Bayern Mníchov/Nem.), Jermaine Jones (Besiktas Istanbul/Tur.), Graham Zusi (Kansas City)

Útočníci: Jozy Altidore (Sunderland/Angl.), Clint Dempsey (Seattle), Aron Johannsson (AZ Alkmaar/Hol.), Chris Wondolowski (San Jose)

Tréner: Jürgen Klinsmann (Nem.)

Konečné nominácie H-skupiny: Alžírsko, Belgicko, Kórejská republika, Rusko

ALŽÍRSKO

Branári: Rais M'Bolhi (CSKA Sofia/Bul.), Cédric Si Mohamed (CS Constantine), Mohamed Zemmamouche (USM Alžír)

Obrancovia: Essaid Belkalem (Watford/Angl.), Madjid Bougherra (SC Lekhwiya/Katar), Liassine Cadamuro-Bentaiba (Mallorca/Šp.), Faouzi Ghoulam (SSC Neapol/Tal.), Rafik Halliche (Académica Coimbra/Portug.), Aissa Mandi (Reims/Fr.), Carl Medjani (FC Valenciennes/Fr.), Djamel Mesbah (AS Livorno/Tal.)

Stredopoliari: Nabil Bentaleb (Tottenham Hotspur/Angl.), Yacine Brahimi (Granada/Šp.), Medhi Lacen (Getafe/Šp.), Saphir Taider (Inter Miláno/Tal.), Hassan Yebda (Udinese Calcio/Tal.), Mehdi Mostefa (Ajaccio/Fr.), Sofiane Feghouli (FC Valencia/Šp.), Abdelmoumene Djabou (Club Africain/Tun.), Riyad Mahrez (Leicester City/Angl.)

Útočníci: Nabil Ghilas (FC Porto/Portug.), Islam Slimani (Sporting Lisabon/Portug.), El Arbi Hillel Soudani (Dinamo Záhreb/Chor.)

Tréner: Vahid Halilhodžič (Bos. a Herc.)

BELGICKO

Brankári: Thibaut Courtois (Atlético Madrid/Šp.), Simon Mignolet (FC Liverpool/Angl.), Sammy Bossut (Zulte-Waregem)

Obrancovia: Toby Alderweireld (Atlético Madrid/Šp.), Anthony Vanden Borre (Anderlecht Brusel), Daniel van Buyten (Bayern Mníchov/Nem.), Vincent Kompany (Manchester City/Angl.), Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur/Angl.), Thomas Vermaelen (Arsenal Londýn/Angl.), Nicolas Lombaerts (Zenit Petrohrad/Rus.), Laurent Ciman (Standard Liége)

Stredopoliari: Axel Witsel (Zenit Petrohrad/Rus.), Marouane Fellaini (Manchester United/Angl.), Steven Defour (FC Porto/Portug.), Moussa Dembélé, Nacer Chadli (obaja Tottenham Hotspur/Angl.), Kevin De Bruyne (Wolfsburg/Nem.)

Útočníci: Romelu Lukaku, Kevin Miralas (obaja FC Everton/Angl.), Divock Origi (OSC Lille/Fr.), Eden Hazard (FC Chelsea/Angl.), Dries Mertens (SSC Neapol/Tal.), Adnan Januzaj (Manchester United/Angl.)

Tréner: Marc Wilmots

KÓREJSKÁ REPUBLIKA

Brankári: Čung Sung-rjong (Suwon Bluewings), Kim Sung-gju (Ulsan Hyundai), Li Pum-jong (Pusan I'Park)

Obrancovia: Park Ču-ho (Mainz/Nem.), Jun Suk-jong (Queens Park Rangers/Angl.), Kim Jong-kwon (Kuang-čou Evergrande/Čína), Hwang Sok-ho (Sanfrecce Hirošima/Jap.), Hong Čong-ho (Augsburg/Nem.), Kwak Tchä-hü (Al Hilal/Saud. Arábia), Li Jong (Ulsan Hyundai), Kim Čchang-su (Kašiwa Rejsol/Jap.)

Stredopoliari: Ki Sung-jung (Swansea City/Angl.), Ha Tä-sung (Peking Kuo-an/Čína), Han Kuk-jong (Kašiwa Rejsol/Jap.), Park Čong-wu (Kuang-čou R&F/Čína), Kim Po-kjung (Cardiff City/Angl.), Li Čchung-jong (Bolton Wanderers/Angl.), Či Tong-won (Augsburg/Nem.), Son Hung-min (Bayer Leverkusen/Nem.)

Útočníci: Ku Ča-čchol (Mainz/Nem.), Li Kun-ho (Sangju Sangmu), Park Čchu-jong (Arsenal Londýn/Angl.), Kim Šin-wuk (Ulsan Hyundai)

Tréner: Hong Mjung-po

RUSKO

Brankári: Igor Akinfejev (CSKA Moskva), Jurij Lodygin (Zenit Petrohrad), Sergej Ryžikov (Rubin Kazaň)

Obrancovia: Vasilij Berezuckij, Sergej Ignaševič, Georgij Ščennikov (všetci CSKA Moskva), Vladimir Granat, Alexej Kozlov (obaja Dinamo Moskva), Andrej Ješčenko (Anži Machačkala), Dmitrij Kombarov (Spartak Moskva), Andrej Semionov (Terek Groznyj)

Stredopoliari: Igor Denisov, Jurij Žirkov (obaja Dinamo Moskva), Alan Dzagojev (CSKA Moskva), Roman Širokov (FK Krasnodar), Denis Glušakov (Spartak Moskva), Viktor Fajzulin, Oleg Šatov (obaja Zenit Petrohrad)

Útočníci: Alexander Keržakov (Zenit Petrohrad), Alexej Jonov, Alexander Kokorin (obaja Dinamo Moskva), Maxim Kanunnikov (Amkar Perm), Alexander Samedov (Lokomotiv Moskva)

Tréner: Fabio Capello (Tal.)


Zdroj:
Športky; TASR; TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA